Pierwszy przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż nieruchomości, stanowiącej własność Powiatu Lubaczowskiego, położonej w obrębie Lubaczów.

OGŁOSZENIE O PRZETARGU

Zarząd Powiatu w Lubaczowie działając na podstawie art. 38 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (tekst jedn. Dz.U. z 2021 r., poz. 1899 z późn. zm.) oraz rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 14 września 2004 r. w sprawie sposobu i trybu przeprowadzania przetargów oraz rokowań na zbycie nieruchomości (tekst jedn. Dz.U z 2021 r., poz. 2213) – ogłasza pierwszy przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż nieruchomości, stanowiącej własność Powiatu Lubaczowskiego, położonej w obrębie Lubaczów.

1. Oznaczenie nieruchomości:

Nieruchomość niezabudowana, położona w obrębie Lubaczów, oznaczona w operacie ewidencji gruntów i budynków jako działka budowlana nr 5773/9 o pow. 0,1148 ha, objęta księgą wieczystą nr PR1L/00042240/6 wraz z udziałem wynoszącym 1/8 części w prawie własności do działki nr 5773/1 o pow. 0,1831 ha stanowiącej drogę wewnętrzną, objętej księgą wieczystą nr PR1L/00055444/0.

1. Opis nieruchomości:

Działka nr 5773/9 położona jest w strefie peryferyjnej miasta Lubaczowa przy projektowanej drodze wewnętrznej o nawierzchni gruntowej. Działka posiada dostęp do drogi publicznej wojewódzkiej tj. ulicy Mickiewicza o nawierzchni ulepszonej asfaltem. Teren, na którym zlokalizowana jest nieruchomość znajduje się w obszarze dynamicznie rozwijającej się zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej. W dalszym sąsiedztwie położony jest szpital powiatowy, stacja CPN i obiekty usługowo-handlowe. Nieruchomość posiada dostęp do sieci elektrycznej, wodociągowej, kanalizacyjnej i gazowej na warunkach określonych przez gestorów tych sieci.

1. Przeznaczenie nieruchomości:

Zgodnie z decyzją Burmistrza Miasta Lubaczowa z o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu z dnia 22.11.2018 r., znak: GPR.V.6730.40.2018 przedmiotowe nieruchomości położone są w terenach:

• działka o numerze ewidencyjnym 5773/9 położona jest w terenach zabudowy mieszkaniowo-usługowej,
  • działka o numerze ewidencyjnym 5773/1 położona jest w konturze oznaczonym symbolem „KDW” – teren drogi wewnętrznej.
  1. Cena nieruchomości:

L.p.

Nr działki Pow.

w ha

Cena wywoławcza

brutto (w tym 23% podatku Vat) za działkę budowlaną wraz z udziałem wynoszącym 1/8 części w drodze wewnętrznej

(w zł)

Wysokość wadium za działkę budowlaną wraz z udziałem wynoszącym 1/8 części w drodze wewnętrznej

(w zł)

1 5773/9 0,1148 95 256,28 10 000,00
2 5773/1

droga wew.

0,1831

1. Przetarg na sprzedaż działek, wymienionych w ogłoszeniu, odbędzie się w dniu 29 sierpnia 2022 r. o godz. 1000 w siedzibie Starostwa Powiatowego w Lubaczowie przy ulicy Jasnej 1, I piętro, pokój nr 15.
  2. Warunkiem przystąpienia do przetargu jest wniesienie wadium w pieniądzu z adnotacją: „wpłata wadium na nieruchomość położoną w obrębie Lubaczów, działka nr 5773/9”, na konto bankowe pod nazwą: Starostwo Powiatowe w Lubaczowie Bank Spółdzielczy Lubaczów Nr 57 9101 0003 2001 0003 6650 0008 w terminie do dnia 23 sierpnia 2022 r. Wadium uważa się za wniesione z chwilą zaksięgowania środków pieniężnych na wskazanym rachunku.
  3. Przed otwarciem przetargu uczestnik przetargu zobowiązany jest okazać Komisji Przetargowej: dowód tożsamości, dowód wniesienia wadium oraz oświadczenie o zapoznaniu się z granicami nieruchomości będącej przedmiotem przetargu.
  4. Wadium wpłacone przez uczestnika przetargu, który przetarg wygrał, zalicza się na poczet ceny nabycia nieruchomości.

Pozostałym uczestnikom przetargu wadium zostanie zwrócone przed upływem 3 dni od dnia, odpowiednio: odwołania, zamknięcia, unieważnienia lub zakończenia przetargu wynikiem negatywnym.

1. Wadium ulega przepadkowi w razie uchylenia się uczestnika, który przetarg wygrał, od zawarcia umowy sprzedaży.
  2. Minimalne postąpienie wynosi 1 % ceny wywoławczej (z zaokrągleniem w górę do pełnych dziesiątek złotych).
  3. Cena ustalona w przetargu jest płatna przed zawarciem umowy sprzedaży w formie aktu notarialnego.
  4. Uczestnicy przetargu powinni zapoznać się ze stanem prawnym i granicami nieruchomości będącej przedmiotem przetargu.
  5. Przetarg jest ważny bez względu na liczbę uczestników przetargu, jeżeli przynajmniej jeden uczestnik zaoferował co najmniej jedno postąpienie powyżej ceny wywoławczej.
  6. Zastrzega się prawo odwołania ogłoszonego przetargu z ważnych powodów.
  7. Szczegółowe informacje można uzyskać w Starostwie Powiatowym w Lubaczowie, ul. Jasna 1, pokój nr 41, tel. 16/ 632-87-41.
  8. Ogłoszenie o przetargu zostało wywieszone na tablicy ogłoszeń w siedzibie Starostwa Powiatowego w Lubaczowie, ul. Jasna 1, 37-600 Lubaczów oraz opublikowane na stronie internetowej Powiatu Lubaczowskiego: https://powiatlubaczowski.pl/przetargi/aktualne i w Biuletynie Informacji Publicznej: https://bip.powiatlubaczowski.pl/37,xv-ogloszenia-pozostale.

Lubaczów, dnia 18.07.2022 r.

mgr Zenon Swatek

Plik Wielkość pliku Pobrania