Powiatowe Centrum Kultury w Lubaczowie i Ośrodek „Pamięć i Przyszłość” z Wrocławia będą współpracować

Dyrektor Powiatowego Centrum Kultury w Lubaczowie Piotr Zubowski oraz zastępca dyrektora ds. naukowych Ośrodka „Pamięć i Przyszłość” dr Wojciech Kucharski,  podpisali w dn. 28 października list intencyjny – deklarację o długofalowej współpracy. Jej pierwszym efektem jest przyjazd do Lubaczowa wystawy „Wrastanie. Ziemie Zachodnie i Północne. Początek”, która prezentowana jest na lubaczowskim Rynku w dniach  28 października – 1 grudnia br.

W przyszłości obie instytucje planują organizację wspólnych działań na rzecz badania i propagowania historii Kresów Wschodnich II Rzeczypospolitej oraz powojennej historii Polski. Będzie to m.in. wspólne tworzenie wystaw i wydarzeń kulturalnych, organizacja prelekcji, warsztatów i szkoleń, a także wspólne aplikowanie o środki finansowe.

Źródło: Powiatowe Centrum Kultury w Lubaczowie