Przyjedź, wypocznij, wygraj- trwa festiwal „Roztocze bez granic”!

Trwa Festiwal Turystyki Rowerowej „Roztocze bez granic”, organizowany przez Starostwo Powiatowe w Lubaczowie, Powiatowe Centrum Kultury w Lubaczowie  oraz Stowarzyszenie Geoturystyczne „Roztocze Wschodnie”. Zachęcamy do przejazdów trasami festiwalu i przy okazji wzięcia udziału w konkursach-na szczęśliwców czekają akcesoria rowerowe i rowery trekkingowe! Pierwsze nagrody już trafiły do zwycięzców!

Tegoroczny festiwal to 5 tras rowerowych, prowadzących przez tereny powiatu lubaczowskiego i Roztocza, atrakcyjne przyrodniczo, z urokliwymi zabytkami- m.in. zespołem cerkiewnym św.Paraskewy w Radrużu- zabytkiem UNESCO, czy przykładami dziedzictwa geologicznego, jak klif mioceńskiego morza w Hucie Różanieckiej. Po drodze napotkacie także m.in. piękne przydrożne krzyże i kapliczki, bunkry linii Mołotowa czy stanowiska rzadkich roślin.

Do przejazdu trasami zapraszamy przez całe wakacje, do 31. sierpnia. Każdy, kto zarejestruje się do udziału w Festiwalu ( zapisy TUTAJ) i wpłaci opłatę startową w wysokości 50 zł, otrzyma atrakcyjny pakiet startowy ( koszulka, plecak i bidon, wszystkie z logo festiwalu), a także ma możliwość wzięcia udziału w 2 konkursach- selfie oraz filmowym.

W konkursie selfie wystarczy przesłać 5 zdjęć z trasy ze sobą w roli głównej. Co 2 tygodnie losujemy atrakcyjne akcesoria rowerowe, ufundowane przez sklep NSB Sport ( m.in. kaski, pompki, latarki, saszetki i inne) wśród autorów zdjęć.

W konkursie filmowym czekamy na filmiki z tras festiwalu- można nakręcić je nawet telefonem! Najważniejsze, by w maksymalnie 3 minutach pokazać trasę swoimi oczyma. Każdy film weźmie udział w głosowaniu internetowym na  stronie festiwalu www.roztoczebezgranic.pl,  w którym główną nagrodą jest 29” rower trekkingowy Author Grand. Kolejny rower (Author Mission 29”) przyzna komisja konkursowa, która także oceni nadesłane filmy. Rowery ufundowali: Bank Spółdzielczy w Lubaczowie oraz Stowarzyszenie Geoturystyczne „Roztocze Wschodnie” wraz z Grupą PBI.

Za nami pierwsze losowanie w konkursie selfie i pierwsze rozdane nagrody.

Kolejne losowanie już w najbliższy piątek 10.lipca o godz.12:00 na festiwalowym FB (@roztoczebezgranic). A oto nagrody, które rozlosujemy tym razem: kask Bontrager Quantum MIPS oraz zestaw CatEye Go Kit Bike Computer & Light Combo.

Szczegóły dotyczące udziału w festiwalu oraz konkursów w regulaminie.

Zapraszamy także do odwiedzania zakładki Media na stronie festiwalu- co piątek zamieszczane są tam filmy, w których o dziedzictwie i atrakcjach Ziemi Lubaczowskiej i Roztocza opowiadają nasi goście.

Patroni Honorowi  tegorocznego Festiwalu Turystyki Rowerowej “Roztocze bez granic”:
👉Minister Sportu Ministerstwo Sportu
👉Marszałek Województwa Podkarpackiego Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego
👉Marszałek Województwa Lubelskiego Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego
👉 Wojewoda Podkarpacki Podkarpacki Urząd Wojewódzki w Rzeszowie
👉 Starosta Powiatu Tomaszowskiego „Powiat Tomaszowski /Starostwo Powiatowe/”
👉Regionalna Organizacja Turystyczna Województwa Świętokrzyskiego- Wschodni Szlak Rowerowy Green Velo Szlak Green Velo
👉Polska Organizacja Turystyczna Polska Organizacja Turystyczna
👉Podkarpacka Regionalna Organizacja Turystyczna Podkarpacka Regionalna Organizacja Turystyczna
👉Lubelska Regionalna Organizacja Turystyczna Lubelska Regionalna Organizacja Turystyczna
👉 Lokalna Organizacja Turystyczna Roztocze Roztocze
👉Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Krośnie Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Krośnie