„Razem tworzymy kreatywny świat” – podsumowanie projektu

Powiatowe Centrum Kultury w Lubaczowie 8. października podsumowało projekt „Razem tworzymy kreatywny świat”, realizowany w ramach programu „Bardzo Młoda Kultura”  Narodowego Centrum Kultury. Partnerem projektu był Zespół Placówek im. Jana Pawła II w Lubaczowie.

Celem wieloletniego programu BMK jest promocja i wspieranie współpracy pomiędzy podmiotami reprezentującymi sektor kultury i sektor edukacji w realizowaniu wspólnych inicjatyw z zakresu edukacji i animacji kulturowej, a także rozwijanie zainteresowań oraz kreatywności dzieci niepełnosprawnych intelektualnie.

Projekt „Razem tworzymy kreatywny świat” rozpoczął się 21. lipca warsztatami malarskimi. Trwał do końca września. Przez ten czas uczestnicy- dzieci i młodzież z Zespołu Placówek im. Jana Pawła II w Lubaczowie, brali udział w cyklu warsztatów plastycznych i rękodzieła artystycznego, pokazie mody w strojach z recyklingu oraz przygotowaniu wystawy z przeprowadzonych zajęć. Nad poszczególnymi spotkaniami czuwali artyści ze Stowarzyszenia Twórców Sztuki Ziemi Lubaczowskiej, którzy prowadzili poszczególne warsztaty dzieląc się swoimi umiejętnościami i zachęcając uczestników do rozwijania ich kreatywności.

Dzisiejszemu pożegnaniu towarzyszyły wspomnienia z warsztatów, emocje podczas występów i pokazu mody oraz uśmiechy naszych małych artystów z otrzymanych podarunków. Po czterech miesiącach wspólnej pracy i zabawy z naszymi uczestnikami żegnamy się z Bardzo Młodą Kulturą, ale mamy nadzieję ze kolejne lata zaowocują równie ciekawymi pomysłami i realizacją projektów- czytamy na stronie internetowej Powiatowego Centrum Kultury w Lubaczowie.

IB