Aktualności drogowe

Trwa realizacja projektów drogowych w ramach Funduszu Dróg Samorządowych na lata 2020 – 2021 na drogach powiatowych: ulicy Nowej, Konopnickiej i Mickiewicza. Zapraszamy do zapoznania się z aktualnym stanem remontów.

„Przebudowa ciągu dróg powiatowych w Lubaczowie: nr 1683R ul. Nowa oraz nr 1684R ul. Konopnickiej ”

Zadanie inwestycyjne obejmuje wykonanie przebudowy ciągu dróg powiatowych w Lubaczowie: nr 1683R ul. Nowa w km 0+000 – 0+330 oraz nr 1684R ul. Konopnickiej w km 0+000 – 0+564 o łącznej długości 894 mb., w tym przebudowa chodników o łącznej długości 1696 mb.

Na obecną chwilę na ulicy Nowej wykonane zostały roboty rozbiórkowe, przebudowa sieci kanalizacji deszczowej z przyłączami, przebudowa ciągów pieszych wzdłuż w/w ulic i dróg –  chodników dla pieszych wraz z zjazdami z drobnowymiarowych elementów – kostki brukowej betonowej, z ustawieniem krawężników drogowych na ławie betonowej z oporem oraz ustawienie obrzeży chodnikowych, budowa ścieżki rowerowej dwukierunkowej o nawierzchni z masy asfaltowej wzdłuż lewej strony, budowa nowych i przebudowa nawierzchni istniejących zatok postojowych z bitumicznej na nawierzchnię z kostki brukowej betonowej oraz budowa nowych zatok postojowych z kostki brukowej betonowej.

Ponadto wykonano frezowanie i oczyszczenie istniejących nawierzchni bitumicznych profilowanie mieszanką mineralno-bitumiczną oraz wykonanie warstwy wiążącej z betonu asfaltowego.

Do wykonania pozostał warstwa ścieralna z betonu asfaltowego ul. Nowej oraz roboty wykończeniowe.

Na ul. Konopnickiej prowadzone są roboty związane z przebudową kanalizacji deszczowej oraz roboty rozbiórkowe.

„Przebudowa ciągu dróg powiatowych w Lubaczowie: Nr 1684R ul. Konopnickiej, ul. Mickiewicza oraz nr 1685R ul. Krasińskiego ”

Zadanie inwestycyjne obejmuje wykonanie przebudowy ciągu dróg powiatowych w Lubaczowie: Nr 1684R ul. Konopnickiej w km 0+591 – 0+706, ul. Mickiewicza w km 0+000 – 0+506 oraz nr 1685R ul. Krasińskiego w km 0+000 – 0+259 o łącznej długości 880 m.b., w tym przebudowa chodników o łącznej długości 1397 m.b.

W chwili obecnej realizowany jest I etap inwestycji. Na ul. Mickiewicza prowadzone są roboty rozbiórkowe kanalizacji deszczowej, ciągów pieszych wraz ze zjazdami i zatok postojowych, roboty ziemne oraz przebudowywana jest sieć kanalizacji deszczowej z przyłączami.