Sesja Rady Powiatu na zakończenie roku

28. grudnia w budynku Starostwa na III Sesji Rady Powiatu zebrali się Radni Powiatu Lubaczowskiego wraz z Zarządem.

Spotkanie rozpoczęła msza św. w lubaczowskim Sanktuarium, w której uczestniczyli  m.in. Starosta i Wicestarosta Lubaczowski, radni, kierownicy powiatowych jednostek  oraz zaproszeni goście. Podczas nabożeństwa dziekan lubaczowski ks. Andrzej Stopyra wraz z zebranymi modlił się m.in. o to, by w Nowym Roku służba w samorządzie była wykonywana w duchu wartości, które przynosi nowo narodzony Jezus- przede wszystkim dobroci oraz miłości i szacunku do drugiego człowieka.

Po mszy w sali narad Starostwa Powiatowego rozpoczęła się ostatnia w br. Sesja Rady Powiatu.  Po przyjęciu porządku obrad i protokołu z II Sesji Rady Powiatu w Lubaczowie, radni podjęli  uchwały m.in. w sprawie powołania komisji stałych Rady Powiatu w Lubaczowie,  wyrażenia woli przystąpienia Powiatu Lubaczowskiego do Związku Międzygminnego „Ziemia Lubaczowska”, stanowiska Starosty i Rady Powiatu w Lubaczowie z okazji 100 – lecia walk w obronie polskości Lubaczowa i powiatu cieszanowskiego oraz wprowadzenia zmian w budżecie Powiatu Lubaczowskiego na 2018 rok. Starosta Zenon Swatek poinformował także o pracy Zarządu w okresie między sesjami.

Kolejna IV Sesja, już w nowym, 2019 roku.