Spotkania informacyjne – Bardzo Młoda Kultura Podkarpackie

Centrum Kulturalne w Przemyślu, które jest wojewódzkim operatorem  Programu Bardzo Młoda Kultura 2019-2021, dofinansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury, zaprasza animatorów kultury, nauczycieli, przedstawicieli NGO i działaczy niezrzeszonych na pierwsze spotkania informacyjne, dotyczące tegorocznej edycji programu Bardzo Młoda Kultura. Spotkanie w Lubaczowie zaplanowano na 12 lutego o godz. 16.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Lubaczowie.

BMK  to wieloletni program wspierania edukacji kulturowej, to jeden z najważniejszych programów Narodowego Centrum Kultury, który dofinansowuje jego realizację w 16 województwach. Budując współpracę pomiędzy sektorami kultury i edukacji poprzez wspólne działania, Centrum Kulturalne chce wzmacniać edukację kulturową i integrować lokalną społeczność. Dzięki temu można bezpłatnie uczestniczyć w ciekawych zajęciach warsztatowych i zdobyć pieniądze na swoje działania związane z szeroko pojętą edukacją kulturalną dzieci i młodzieży.

Spotkania w ramach programu:

12 lutego 16.00 Miejska Biblioteka Publiczna w Lubaczowie, ul. Kościuszki 18;
13 lutego 16.00 Tarnobrzeski Dom Kultury ul. Słowackiego 2:
19 lutego 16.00 Jasielski Dom Kultury, ul. Kołłątaja 1;
20 lutego 16.00 Miejski Dom Kultury w Łańcucie, ul. Kościuszki 15;
25 lutego 16.00 Sanocki  Dom Kultury w Sanoku, ul. Mickiewicza 24;
26 lutego 16.30 Centrum Kulturalne w Przemyślu, ul. Konarskiego 9.

Na spotkania nie ma zapisów, mogą w nich uczestniczyć wszyscy chętni, pragnący się  realizować na polu edukacji kulturowej i animacji. Organizatorzy przekażą niezbędne informacje o programie, jego założenia, zasady uczestnictwa i korzyści płynące z uczestnictwa w konkursie regrantingowym.  Przedstawią  także przykładowe projekty dofinansowane w latach 2016-2019.

W projekt był już zaangażowany Powiat Lubaczowski. 2016 roku Powiatowe Centrum Kultury w Lubaczowie wraz z Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną z Lubaczowa, realizowało projekt w ramach programu BMK-“Życie jest piękne”.

Drukuj