Skip to content Skip to left sidebar Skip to right sidebar Skip to footer

Spotkanie promocyjne publikacji „Szpital w Lubaczowie 1896-2016. Zarys dziejów”

W sobotę 24.lutego, w murach Muzeum Kresów w Lubaczowie z czytelnikami i mieszkańcami miasta spotkał się Jerzy Tabaczek, autor publikacji „Szpital w Lubaczowie.1896-2016”. Podczas promocji nie zabrakło wspomnień z historii szpitala, a także mnóstwa archiwalnych zdjęć.

Podczas promocji albumu Jerzy Tabaczek opowiedział o swojej pracy nad książką, poszukiwaniach dokumentów i archiwalnych zdjęć. Najwięcej czasu poświęcił przypomnieniu najwcześniejszych lat działalności lecznicy i przedstawił dyrektorów od początku jej działalności. Opowiedział także o nowszych dziejach szpitala- 1996 roku, kiedy to po wielu zabiegach i staraniach, rozpoczęto budowę nowego szpitala w Lubaczowie.

Na zakończenie dyrektorowi Muzeum Kresów wręczył otrzymaną w darze tabliczkę pochodzącą z domu dra Leszczyńskiego, jednego z dyrektorów szpitala. Sam został uhonorowany przez Starostę Lubaczowskiego niecodziennym grawertonem, w podziękowaniu za zaangażowanie w swoja pracę na rzecz szpitala oraz za przygotowanie monografii lubaczowskiego szpitala.

Swoimi wspomnieniami dotyczącymi kontaktów z nieżyjącymi już lekarzami czy dyrektorami szpitala w Lubaczowie podzielili się także uczestnicy spotkania.

Zdjęcia: Muzeum Kresów w Lubaczowie

Drukuj