„Spotkanie z kulturą” na granicy województw

Od ponad 30 lat mieszkańcy Podkarpacia  i Lubelszczyzny spotykają się na granicy obu województw w Moszczanicy, by przy akompaniamencie folklorystycznej muzyki spędzać wspólnie jedno lipcowe, niedzielne popołudnie.  21. lipca  tegoroczne „Spotkania z kulturą” -jak co roku- zgromadziły licznie miłośników regionalnego folkloru i kuchni. Wśród nich znalazł się Starosta Lubaczowski Zenon Swatek.

Na spotkanie przyjechała także m.in. Teresa Pamuła- dyrektor Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Anna Huk- Radna Sejmiku Województwa Podkarpackiego czy Grażyna Zagrobelna- dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie.

Organizatorzy z sąsiadujących ze sobą województw- Gmina Obsza, Gmina Stary Dzików, GOK w Obszy, GOK w Starym Dzikowie oraz Regionalne Towarzystwo Rozwoju Kultury i Sportu- zadbali, by widzom nie zabrakło atrakcji kulinarnych i muzycznych.  Na scenie wystąpiło m.in. Ognisko Muzyczne „Dzieci Tadzia”, Grupa „Radsoł”, solistki  z GOK Stary Dzików, Zespół „Gaj”, „Megustar” i „Weronika”. Można było też zobaczyć pokazy tańców cygańskich, francuskich i brazylijskich.  Dodatkowo Koła Gospodyń Wiejskich rywalizowały w konkursie kulinarnym.

Tekst: Iwona Buczko

Foto: Przemysław Furgała