Spotkanie z okazji Dnia Kobiet dla aktywnych pań z powiatu

8. marca na zaproszenie Starosty Lubaczowskiego do Zespołu Szkół w Oleszycach przyjechały panie z kół gospodyń wiejskich oraz innych organizacji z terenu powiatu  lubaczowskiego, które przez cały rok działają na rzecz promocji powiatu. Spotkanie z okazji Dnia Kobiet jest podziękowaniem Starosty dla pań za tą właśnie pracę.

Program rozpoczął występ zespołu “Radsoł”  ze Starego Dzikowa oraz “Czterech Pór Roku” z Oleszyc. Po części artystycznej życzenia złożyła paniom Anna Schmidt-Rodziewicz, Posłanka na Sejm:

Byśmy każdego dnia mogły patrzeć na siebie w lustrze i myśleć o sobie, że jesteśmy silne, wyjątkowe, wspaniałe, że jesteśmy filarami naszych rodzin i lokalnej społeczności i bez nas panowie nie daliby sobie rady. Życzę też życzliwości, miłości i kontynuacji tej wyjątkowej aktywności w kołach gospodyń wiejskich.

Posłanka przypomniała też o programach realizowanych przez polski rząd, a kierowanych do rodzin i wspierających głównie kobiety,  jak m.in. “500+”, “Mama 4+”, czy planowanym “Maluch+”,polegającym na budowaniu żłobków i przedszkoli.

W spotkaniu uczestniczył także Poseł Bogdan Rzońca, który podziękował paniom za ich codzienną, bezcenną pracę na rzecz swoich rodzin i społeczności,   obdarowując je przy tym słodkościami.

Jak co roku, na powiatowe obchody Dnia kobiet przyjechała także Łucja Bielec z Fundacji “SOS  Życie” z Mielca, która regularnie przeprowadza w powiecie lubaczowskim profilaktyczne badania cytologiczne i mammograficzne. Dzięki 18-letniej współpracy fundacji z samorządem powiatu  i paniami z KGW, powiat lubaczowski z wynikiem prawie 60% przebadanych kobiet, jest najlepiej “przebadanym” powiatem na Podkarpaciu, a nawet i w Polsce. Również i w tym roku-w czerwcu i lipcu- Fundacja przeprowadzi darmowe badania cytologiczne i mammograficzne dla pań, wcześniej rozsyłając specjalne zaproszenia.

Życzenia przybyłym paniom złożył także gospodarz święta, Starosta Lubaczowski Zenon Swatek:

To dzień kiedy możemy wyjątkowo podziękować za wasz codzienny trud oraz kształtowanie w wolnym czasie oblicza waszych gmin, poprzez działalność w kołach gospodyń i promowanie całego powiatu. Chciałbym życzyć paniom, by wasza praca była doceniana na co dzień, byście zawsze czuły się doceniane i ważne.

Każda z pań uczestniczących w święcie otrzymała kwiaty i pisemne życzenia od Starosty Lubaczowskiego.  Spotkanie zakończył poczęstunek, przygotowany przez Zespół Szkół w Oleszycach.

 

Drukuj