Defibrylator AED przeznaczony do ratowania życia w Starostwie Powiatowym

Uprzejmie informujemy mieszkańców korzystających z usług naszego urzędu, że w związku z troską o ich zdrowie i bezpieczeństwo z polecenia Pana Starosty został zakupiony defibrylator LifePak CR2, który znajduje się obok KASY.

Jest poręczny i lekki, przystosowany do ratowania życia i zdrowia, wyposażony w funkcję RKO – ciągu poleceń i komend głosowych, które na bieżąco prowadzą przez cały proces defibrylacji. Przeznaczony do resuscytacji krążeniowo-oddechowej, analizuje rytm serca, pozwalając przywrócić jego prawidłowy rytm. Aparat bada częstotliwość ucisków, tak by pojawiały się w odpowiednich odległościach. Przystosowany dla dorosłych i dzieci.

W dniu 29 stycznia w Starostwie Powiatowym odbyło się szkolenie umiejętności w zakresie obsługi defibrylatora AED, przeszkoleni zostali pracownicy urzędu w trosce o dobro petentów. Istotnym elementem szkolenia było zapoznanie się z budową, działaniem, zastosowaniem i obsługą defibrylatora AED.