Trwa Światowy Tydzień Przedsiębiorczości

W dniach od 16 do 22.listopada trwa Światowy Tydzień Przedsiębiorczości- międzynarodowa kampania, która ma promować świadomy rozwój, aktywną postawę wobec życia i podejmowanie biznesowych inicjatyw. Co roku włączają się w nią również szkoły prowadzone przez Powiat Lubaczowski.

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości organizowany jest od 2008 r. w ponad 150 krajach świata, w tym w Polsce. W jego trakcie organizacje, instytucje i firmy, którym zależy na rozwijaniu przedsiębiorczości, organizują bezpłatne szkolenia, warsztaty, debaty i konkursy pomagające zdobyć wiedzę z zakresu zakładania i rozwijania własnej działalności gospodarczej, budowania sieci kontaktów, zakładania start-upów, negocjowania z pracodawcą czy budowania własnej marki.

W inicjatywy organizowane w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości włączają się miliony młodych ludzi, tworząc w ten sposób wielki ruch społeczny, będący źródłem nowych idei i motorem zmian na lepsze. Więcej informacji można znaleźć na stronie https://tydzienprzedsiebiorczosci.pl/

Co roku w ramach tygodnia, Galę Przedsiębiorczości organizował  np. Zespół Szkół im. gen. Józefa Kustronia w Lubaczowie. Podczas spotkania podsumowywane były  programy stypendialne „ Dyplom z Marzeń” oraz program stypendialny Fundacji Świętego Mikołaja oraz wręczane podziękowania dla darczyńców programu stypendialnego. W ubiegłym roku na gali gościł również Marek Darecki- prezes Pratt&Whitney Poland, który młodzieży opowiedział na temat przyszłości „Gospodarki 4.0”.  W 2018 roku szkoła realizowała z kolei projekt “INNOWATORIUM TYDZIEŃ PRZEDSIĘBIORCZOŚCI”, którego organizatorem była Fundacja Promocji i Akredytacji Kierunków Ekonomicznych. W jego ramach 5-dniowe warsztaty dla uczniów ZS ( z zakresu m.in. marketingu,zarządzania zasobami ludzkimi czy strategii przedsiębiorstw) prowadzili doktoranci z publicznych uczelni ekonomicznych.

Dyrektor Zespołu Szkół Andrzej Nepelski zapowiedział, że szkoła w tym roku również ma w planie zorganizowanie Tygodnia Przedsiębiorczości, choć opóźni się on nieco z powodu sytuacji epidemicznej w kraju. Tymczasem 20 uczniów szkoły odebrało już stypendia Fundacji św. Mikołaja. Dzięki rekordowej liczbie darczyńców (w tym roku było to 21 firm z regionu i z całej Polski) oraz wsparciu fundacji, na stypendia dla uczniów udało się zebrać aż 55 816,50 zł (szczegóły tutaj).

Drukuj