Warcabowi mistrzowie

W niedzielę 6. października w Baszni Dolnej zakończyły się XXI Mistrzostwa Województwa Podkarpackiego w Warcabach 100-polowych oraz Mistrzostwa Województwa Podkarpackiego Seniorek i Seniorów w Grze Błyskawicznej, których współorganizatorem był Starosta Lubaczowski.

Oficjalnego otwarcia zawodów dokonał w piątek 4. października w hali Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Baszni Dolnej  Zenon Swatek, Starosta Lubaczowski. Przez kolejne 2 dni uczestnicy walczyli o mistrzowskie tytuły w dziedzinie, która rozwija się na terenie powiatu lubaczowskiego coraz prężniej.  W mistrzostwach wystartowali warcabiści z klubów m.in. z Oleszyc, Horyńca, Baszni Dolnej, Starego Dzikowa, ale też z Mińska Mazowieckiego i Lublina.

Mistrzostwa zakończono 6. października. Puchary i nagrody wręczał w imieniu Starosty Mariusz Pieróg, Naczelnik Wydziału Oświaty i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Lubaczowie.

Ze szczegółowymi wynikami można zapoznać się klikając w link:

XXI Indywidualne Mistrzostwa Województwa Podkarpackiego Seniorek w Warcabach

XXI Indywidualne Mistrzostwa Województwa Podkarpackiego Seniorów w Warcabach

V Indywidualne Mistrzostwa Województwa Podkarpackiego Seniorek -BLITZ

V Indywidualne Mistrzostwa Województwa Podkarpackiego Seniorów w Warcabach-BLITZ

 

Organizatorami zawodów byli: Podkarpacki Okręgowy Związek Warcabowy, Starostwo Powiatowe w Lubaczowie, Urząd Gminy w Lubaczowie, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Baszni Dolnej i MUKS Libero Basznia Dolna.

 

Iwona Buczko

Fot. Podkarpacki Okręgowy Związek Warcabowy

 

 

Drukuj