Wieczór wspomnień „Ocalić od zapomnienia- tragiczna historia wsi Miłków”

W niedzielę 20 listopada w Gminnym Ośrodku Kultury w Starym Dzikowie, Starosta Lubaczowski wraz ze Stowarzyszeniem Geoturystycznym „Roztocze Wschodnie” zaprosili na wyjątkowy wieczór wspomnień, poświęcony tragicznej historii nieistniejącej już wsi „Miłków”. Podczas spotkania uczestnicy mieli możliwość obejrzenia notacji filmowych, będących zapisem rozmów z mieszkańcami Miłkowa. Projekt został dofinansowany ze środków Muzeum Historii Polski, w ramach programu „Patriotyzm jutra”. Bohaterki wywiadów również uczestniczyły w spotkaniu, na żywo i on-line. Towarzyszył im Jan Kuca, autor książki „Miłków- Prawda i legenda o zaginionej wsi”, który historycznym komentarzem opatrywał wspomnienia Miłkowianek.

Po części wspomnieniowej panie, które opowiedziały o swoim życiu w Miłkowie i poza nim, otrzymały wyjątkowe grafiki z odtworzonym wyglądem wsi Miłków sprzed II wojny światowej. Została również otwarta czasowa wystawa historycznych fotografii  z Miłkowa, pochodzących z prywatnych archiwów jego mieszkańców i ich potomków.

Zapraszamy do obejrzenia materiałów audio-wizualnych, będących zapisem wspomnień o Miłkowie i losach jego mieszkańców: