Wkrótce koniec z dymem w centrum Lubaczowa

Nowa eko-kotłownia w Starostwie Powiatowym

Trwa przebudowa wyeksploatowanej kotłowni węglowej na kotłownię gazową w budynku administracyjnym będącym siedzibą Starostwa Powiatowego w Lubaczowie i Urzędu Gminy Lubaczów. Zmodernizowana kotłownia ruszy po podłączeniu przyłącza gazowego.

W ramach inwestycji przewidziana jest likwidacja kotłowni na paliwo stałe i zastąpienie jej nową opalaną gazem ziemnym, wykonanie nowej instalacji gazowej na potrzeby kotłowni oraz budowa przyłącza gazowego. Roboty budowane zostaną zakończone w kwietniu br. Wartość całej inwestycji to ok 160 000 zł. Zadanie zostanie sfinansowane ze środków Powiatu Lubaczowskiego i Gminy Lubaczów, a w przypadku pozytywnego rozpatrzenia, złożonego przez Powiat wniosku o dofinansowanie, również ze środków dotacji z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Rzeszowie.