Włączenie syren alarmowych na terenie powiatu lubaczowskiego w 78 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego.

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Lubaczowie informuje,  że w dniu 1 sierpnia 2022 r.  o godzinie 17.00 nastąpi włączenie syren alarmowych na terenie powiatu lubaczowskiego, w celu oddania hołdu i uczczenia pamięci bohaterskich żołnierzy Polskiego Państwa Podziemnego oraz ofiar cywilnych Powstania Warszawskiego, w związku z przypadającą w tym dniu 78 rocznicą tego ważnego w naszej historii wydarzenia. Syreny zostaną uruchomione na okres 1 minuty i emitować będą dźwięk ciągły. Dźwięk syren w rocznicę „W” oraz zatrzymujący się w geście hołdu ludzie na ulicach polskich miast mają wymiar symbolu, który trwale wpisał się w obchody rocznicowe Powstania Warszawskiego na terenie całego kraju.

Dla podkreślenia rangi wydarzenia, prosimy o wywieszenie flag państwowych na budynkach.

Powiatowe Centrum Zarządzania

Kryzysowego  w Lubaczowie