Wsparcie dla uchodźców z Ukrainy- spotkanie w Starostwie Powiatowym

Informujemy, że w czwartek (22 XII) w godzinach od 11:00 do 13:00 na sali narad Starostwa Powiatowego w Lubaczowie (ul. Jasna 1 37-600 Lubaczów) odbędzie się spotkanie informacyjne z przedstawicielami fundacji Action contre La Faim (ACF).  Fundacja ACF ma możliwość udzielenie pomocy finansowej najbardziej potrzebującym rodzinom uchodźców z Ukrainy.

Pomoc skierowana jest do rodzin, które spełniają poniższe kryteria:

– rodziny, które nie otrzymują pomoc od innych organizacji.

– rodziny, które nie mają dochodów.

– rodziny, które mają niepełnosprawnych członków rodziny albo z chorobami przewlekłymi, które potrzebują opieki.

– rodziny z dziećmi w wieku przedszkolnym.

Po zweryfikowaniu wszystkich powyższych kryteriów, rodziny otrzymają pomoc pieniężną w wysokości 710 zł dla głowy gospodarstwa domowego i 610 zł dla każdego pozostałego członka rodziny miesięcznie przez okres trzech miesięcy.

Na spotkanie zapraszamy z dokumentami potwierdzającymi wjazd do Polski.

W razie pytań prosimy o kontakt w Wydziałem Oświaty i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Lubaczowie kontaktować się pod nr tel. 16 632 87 35 lub 36.