XVIII Regionalny Przegląd Grup Obrzędowych “Wątki Folkloru Ludowego”

Do 16. stycznia będą przyjmowane zgłoszenia do XVIII Regionalnego Przeglądu Grup Obrzędowych “Wątki Folkloru Ludowego”, który odbędzie się 2.lutego 2020 r. w hali sportowej w Starym Dzikowie. Współorganizatorem wydarzenia jest Powiatowe Centrum Kultury w Lubaczowie.

Przedmiotem konkursu są obrzędy i zwyczaje rodzinne, związane z cyklem prac na roli, domowych czy pasterskich oraz doroczne.

Przegląd skierowany jest do grup obrzędowych z województwa podkarpackiego i części lubelskiego, sąsiadującego bezpośrednio z województwem podkarpackim (powiaty: kraśnicki, janowski, biłgorajski i tomaszowski).

W konkursie weźmie udział 10 grup, które zgłoszą się jako pierwsze.  Karta zgłoszenia i  regulamin dostępne są na stronie głównego Centrum Kulturalnego w Przemyślu.

IB