Za Ojczyznę w rocznicę Powstania Styczniowego

W sobotni wieczór 23. stycznia w lubaczowskiej Konkatedrze z racji przypadającej dzień wcześniej 158. rocznicy Powstania Styczniowego, została odprawiona msza św. w intencji Ojczyzny. W nabożeństwie, a także upamiętnieniu poległych w walce za Polskę, wzięła udział m.in. Teresa Pamuła- Poseł na Sejm, Marta Tabaczek- Przewodnicząca Rady  Powiatu w Lubaczowie oraz Zenon Swatek- Starosta Lubaczowski wraz z Barbarą Broź- Wicestarostą.

Nie zabrakło również przedstawicieli lubaczowskiej „Solidarności” i leśników.

W homilii ks. Andrzej Stopyra- Dziekan Lubaczowski przypomniał m.in. o najwyższej ofierze oddanej przez tysiące Polaków nie tylko podczas licznych bitew Powstania Styczniowego, ale również w innych trudnych momentach naszej historii.  Po nabożeństwie uczestnicy zebrali się przy krzyżu u wejścia do Sanktuarium, który ustawiono w 100. rocznicę odzyskania niepodległości w miejscu, gdzie wcześniej stał krzyż upamiętniający 50. rocznicę Powstania Styczniowego.  Wiązanki kwiatów i znicze złożyła tu Poseł T.Pamuła i lubaczowscy samorządowcy.