Zapraszamy na premierę filmową!

Już w najbliższą niedzielę o godz. 17:00  premiera on-line wyjątkowego filmu “Wielokulturowe dziedzictwo Roztocza Wschodniego wykute w kamieniu”, który powstał dzięki współpracy Stowarzyszenia Geoturystycznego „Roztocze wschodnie”, Powiatu Lubaczowskiego oraz Instytutu Geografii Społeczno-Ekonomicznej i Gospodarki Przestrzennej Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Zapraszamy na niezwykle klimatyczną, wielokulturową podróż po Roztoczu Wschodnim śladem twórczości kamieniarzy ze Starego Brusna!

Przez historię miejscowości i rodzin kamieniarskich- w tym Grzegorza Kuźniewicza i Petro Lubyckiego, rodzaje nagrobków i oddziaływanie ośrodka bruśnieńskiego na zewnątrz, kolonizację józefińską czy ślady społeczności żydowskiej na Roztoczu Wschodnim, widzów poprowadzi Olga Solarz- etnolożka i ukrainistka, dr hab. Teresa Brzezińska-Wójcik z UMCS w Lublinie oraz Wiesław Kapel- wójt gminy Lubaczów.

Film będzie można obejrzeć m.in. na FB Stowarzyszenia Geoturystycznego “Roztocze Wschodnie”FB Powiatu LubaczowskiegoFB “Roztocze i Lubaczowska”.

Produkcja powstała w ramach zadania Mecenat kulturalny” – II edycja i została dofinansowana z budżetu Województwa Podkarpackiego.

Zapraszamy!

Fot. Kadry z filmu.

Drukuj