Zarząd PROT spotkał się w Radrużu z samorządowcami i branżą turystyczną

W dniu 12. lutego w Radrużu na wyjazdowym posiedzeniu zebrał się Zarząd Podkarpackiej Regionalnej Organizacji Turystycznej.  Była to także świetna okazja na spotkanie władz PROT z samorządowcami, jak również przedstawicielami branży turystycznej. Priorytetowym tematem rozmów było wytyczenie kierunku rozwoju turystyki oraz jej promocji na Wschodnim Roztoczu.

Miejsce spotkania było nieprzypadkowe. Bowiem w Radrużu znajduje się podkarpacki skarb architektury drewnianej, wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO Cerkiew pw. św. Paraskewy, a samo podkarpackie Roztocze odznacza się wyjątkowym potencjałem turystycznym. Uczestnicy spotkania mieli możliwość wysłuchania prezentacji Dyrektor Biura Podkarpackiej Regionalnej Organizacji Turystycznej Anny Brzechowskiej-Rębisz. Podkreśliła, że Roztocze Wschodnie to jedna z najciekawszych destynacji turystycznych w Polsce, a jej oczywistym atutem jest wpisywanie się w obecne turystyczne trendy.

Wśród uczestników spotkania znaleźli się burmistrzowie oraz wójtowie Cieszanowa, Narola, Horyńca Zdrój, Wielkich Oczu, Lubaczowa i Starego Dzikowa oraz przedsiębiorcy z Leśniczówki Cichowe Łozy, Dzikowiska, Chutoru Gorajec czy Leśnej Chaty.

Źródło: PROT

Fot: M.Materniak