Zespół Placówek w Lubaczowie obdarowany komputerami przez ARiMR

Teresa Pamuła, dyrektor Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Rzeszowie, przekazała we wtorek (21.04) 15 zestawów komputerowych prowadzonemu przez Powiat Zespołowi Placówek im. Jana Pawła II w Lubaczowie.

Komputery zasiliły dotychczasowe wyposażenie Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego, działającego w Zespole Placówek.  Sprzęt trafił do wychowanków ośrodka w wyjątkowo trudnym dla nich czasie, ponieważ z racji trwania epidemii koronawirusa, chłopcy nie mogli pojechać do swoich domów na święta i kontakt z rodziną mogą mieć tylko za pośrednictwem internetu czy telefonu.

Dyrektor Zespołu Placówek Małgorzata Jachyra-Mazepa przedstawiła także T.Pamule plany rozwojowe i najpilniejsze potrzeby placówki, wśród których wymieniana jest m.in. standaryzacji warunków pobytu dzieci i młodzieży w MOW. Na podstawowe prace związane z dostosowaniem pomieszczeń do wymogów, które będą obowiązywać od sierpnia br. potrzeba ok. 550 tys zł.

Warto podkreślić, że również w ramach rządowego programu „Zdalna Szkoła” dla Powiatu Lubaczowskiego przewidziana jest kwota 80 tys zł. Za te środki Starostwo zakupi sprzęt komputerowy niezbędny do realizacji zdalnego nauczania przez nauczycieli i uczniów szkół powiatowych.

 

 

Tekst: I. Buczko

Foto: M.Materniak

Drukuj