Jubileusz 40-lecia LKS „ZRYW” Młodów

W niedzielę  14 lipca br.  jubileusz 40-lecia świętował Ludowy Klub Sportowego „Zryw” Młodów. Na uroczystości został zaproszony Starosta Lubaczowski Zenon Swatek.

Jubileusz rozpoczęła msza św. w intencji sportowców i działaczy w miejscowym kościele. W kolejnej części wydarzenia, już na stadionie sportowym w Młodowie, Prezes LKS „Zryw” Artur Puk zaprezentował historię klubu. Jak zaznaczał: „Zryw” Młodów tworzą mieszkańcy, związani emocjami i dumą lokalnego patriotyzmu.

Ludowy Klub Sportowy „Zryw” Młodów zarejestrował w 1979 r. w Okręgowym Związku Piłki Nożnej w Przemyślu drużynę piłki nożnej do rozgrywek w klasie „C” grupy III na sezon 1979/1980. W historycznym meczu „otwarcia klubu” LKS „Zryw” Młodów pokonał LKS „Hetman” Laszki 6:1. Był to początek sukcesów drużyny, która awansowała do klasy „B”, by już po dwóch latach rywalizacji w sezonie 1981/1982 wywalczyć sobie awans do wojewódzkiej klasy „A”.

Podczas 30-lecia istnienia klubu rozmawiano o budowie stadionu wielofunkcyjnego, co stało się faktem w 2010 r.  Pierwszy mecz na nowym stadionie Ludowy Klub Sportowy „Zryw” Młodów rozegrał 16 września 2012 r. z drużyną „Gwiazda” Wielkie Oczy, który zakończył  się sukcesem gospodarzy 2:1. Już wówczas stadion posiadał nową, profesjonalną płytę boiska z niezbędnym wyposażeniem. W następnych latach miały miejsce kolejne zmiany. W 2017 r. podczas finału Pucharu Wójta została oddana do użytku nowa szatnia sportowa.

Na przestrzeni tych czterdziestu lat trenowało w klubie „Zryw” Młodów wielu zawodników wspomaganych przez zarząd, trenerów, kibiców, lokalną społeczność oraz samorząd Gminy Lubaczów.

Na uroczyste obchody 40-lecia przybyło wielu gości, wśród nich m.in. Senator RP i Prezes Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej – Mieczysław Golba,  Starosta Powiatu Lubaczowskiego – Zenon Swatek, Wójt Gminy Lubaczów – Wiesław Kapel, delegaci Zarządu PZPN-u i OZPN-u z Jarosławia, a także przedstawiciele władz samorządowych powiatu i gminy, którzy w swoich wystąpieniach podkreślili rangę działalności klubu na przestrzeni tych czterdziestu lat.

Prezes Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej –  Mieczysław Golba wręczył zasłużonym działaczom klubu odznaczenia. Odznakę honorową otrzymał Feliks Mazurek, złotą – Henryk Antosz, zaś srebrne odznaki otrzymali: Jan Baran, Wiesław Kosior, Antoni Tabaczek, Jan Tabaczek i Mirosław Wojtowicz.

Złotą Odznakę Okręgowego Związku Piłki Nożnej otrzymali również z rąk prezesa Golby i przedstawicieli OZPN-u: Bogusław Antonik, Stanisław Antonik, Marian Baran, Ryszard Krzych, Wiesław Mamczura, Antoni Polczak, Artur Puk, Krzysztof Szczybyło, Stanisław Skibicki, Krzysztof Suchy, Tomasz Weselak, Krzysztof Wojtowicz oraz Wojciech Woszczak.

Srebrną Odznakę Okręgowego Związku Piłki Nożnej otrzymali: Krzysztof Gruszczyk, Piotr Hypiak, Michał Kuziemski, Stanisław Lewandowski, Waldemar Łuczak, Janusz Meder, Andrzej Oleszycki, Kamil Polczak, Krzysztof Szmagara, Mariusz Szmagara, Marcin Szmul, Waldemar Szmul, Rafał Szpyt, Witold Szpyt, Artur Szymeczko, Marcin Tabaczek, Piotr Tabaczek, Tomasz Tabaczek, Stanisław Weselak, Dariusz Żak i Mariusz Żak.

Brązową Odznakę Okręgowego Związku Piłki Nożnej otrzymali: Adrian Antonik, Kamil Antonik, Paweł Hakało, Wojciech Łuczak, Marek Mach, Kamil Młodziński, Łukasz Suchy, Damian Szmul, Arkadiusz Tabaczek, Piotr Zaremba i Hubert Wójciak.

źródło: Gmina Lubaczów