Komunikat Starosty Lubaczowskiego

Drodzy Mieszkańcy Powiatu Lubaczowskiego,

z komunikatów Ministra Zdrowia i Głównego Inspektora Sanitarnego dowiadujemy się codziennie o lawinowo rosnącej w kraju, także w naszym powiecie liczbie zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2, wywołującym chorobę COVID-19. W trosce o zdrowie  i bezpieczeństwo lokalnej społeczności proszę Państwa, byście w jak największym stopniu wzięli odpowiedzialność za stan i ochronę naszego zdrowia.

Z niepokojem obserwujemy, że od początku bieżącego miesiąca na terenie powiatu notuje się drastyczny wzrost zakażeń (zachorowań) na wirusa SARS-COV-2. Wiele osób zmaga się z chorobą, jeszcze większa liczba podlega kwarantannie, a kolejni będą poddawani badaniom na wykrycie, bądź wykluczenie zakażenia koronawirusem.

W związku z tą sytuacją proszę o odpowiedzialne zachowanie i stosowanie się do zaleceń służb sanitarno-epidemiologicznych, podawanych przez radio, telewizję i media elektroniczne.

W szczególności proszę o przestrzeganie zasad higieny oraz ograniczenie do niezbędnego minimum przemieszczania się poza miejsce zamieszkania. Jeżeli to możliwe zachęcam do załatwiania spraw w instytucjach takich jak starostwo powiatowe, urzędy gmin, poczta, bank itp. drogą telefoniczną lub pocztą elektroniczną . Pamiętajmy, że duże skupiska ludzi to środowisko sprzyjające rozprzestrzenianiu się wirusa.

Przy tej okazji pragnę złożyć podziękowania Dyrektorowi i Personelowi medycznemu SP ZOZ w Lubaczowie za pracę- wytrwałą, pełną poświęcenia i troski o chorego.

Dziękujemy również wszystkim, którzy wsparli niepubliczną zbiórkę na rzecz SP ZOZ w Lubaczowie. W ubiegłym tygodniu szpitalowi zostało przekazane 7176 zł, zebrane dotąd dzięki wpłatom od Darczyńców. W podziękowaniu dla osób i firm, które okazały wsparcie, przygotowaliśmy specjalne przypinki. Zbiórka trwa nadal, a wpłacone środki wspomogą placówkę w trudnym okresie pandemii.

 

Starosta Lubaczowski

Zenon Swatek

Więcej o zbiórce tutaj.

Pamiątkowa przypinka dla Darczyńców

Drukuj