Przewodnicząca Rady Powiatu z nagrodą „Osobowość Roku Podkarpacia”

W środę 15 lipca w Centrum Kongresowo- Wystawienniczym G2A Arena w Jasionce podczas wielkiej gali finałowej, zostały wręczone nagrody laureatom dwóch edycji plebiscytu Osobowość Roku, organizowanego przez Gazetę Codzienną Nowiny. Nagrodę „Osobowość Roku Podkarpacia 2019” w kategorii „Polityka, samorządność  i społeczność lokalna” na szczeblu powiatowym otrzymała Przewodnicząca Rady Powiatu w Lubaczowie Marta Tabaczek.

Uroczystość odbyła się z udziałem przedstawicieli partnerów plebiscytu: Samorządu Województwa Podkarpackiego oraz Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie

Laureatów plebiscytu Osobowość Roku wybierali czytelnicy. Kapituła nominowała osoby we wszystkich powiatach województwa podkarpackiego, które najbardziej zasłużyły się dla lokalnych społeczności. Laureaci z miast i powiatów, zachowując zdobyte głosy, awansowali do wojewódzkiego finału plebiscytu, w którym zostały przyznane tytuły Osobowość Roku Podkarpacia 2020.

Głosowanie było prowadzone w pięciu kategoriach: Kultura, Działalność społeczna i charytatywna, Biznes, Polityka, samorządność i społeczność lokalna oraz Nauka. Zwycięzcy z naszego województwa mieli także szansę na zdobycie wyróżnień w skali całej Polski.

Wśród nagrodzonych reprezentantów Powiatu Lubaczowskiego znaleźli się także: Pani Danuta Kacprzak, liderka Szlachetnej Paczki i wieloletnia komendantka Hufca ZHP ( nagroda na szczeblu wojewódzkim „Osobowość Roku Podkarpacia 2020” w kategorii „Działalność społeczna i charytatywna”), Pan Józef Lewkowicz, artysta rzeźbiarz z Płazowa ( nagroda na szczeblu powiatowym „Osobowość Roku Podkarpacia 2020” w kategorii „Kultura”) oraz Pana Alina Skoczyńska („Osobowość Roku Podkarpacia 2020” w Powiecie Lubaczowskim, kategoria „Biznes”).

Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom!

Fot. JS

Fot. Archiwum prywatne D.Kacprzak