Skip to content Skip to left sidebar Skip to right sidebar Skip to footer

Miododajne szkoły

Kolejny rok z rzędu uczniowie szkół średnich w Powiecie Lubaczowskim włączyli się w akcję “Sadzenie drzew miododajnych, sposobem na ochronę bioróżnorodności w województwie podkarpackim”. Dzięki niej na przyszkolnych terenach swoje miejsce znalazło kilkadziesiąt sadzonek drzew, które dostarczą pszczołom cennego pyłku.

Kampanię już od 7 lat prowadzi Samorząd Województwa Podkarpackiego, a jej najważniejszym elementem  jest sadzenie drzew miododajnych.

W październiku uczniowie  Liceum Ogólnokształcącego im. T. Kościuszki w Lubaczowie oraz Zespołu Szkół im. gen Józefa Kustronia w Lubaczowie w ramach akcji posadzili wokół swoich szkół łącznie 20 sadzonek krzewu pęcherznica kalinolistna  oraz 25 sadzonek drzew (13 lip oraz 12  robinii akacjowej).

Inicjatywa “Sadzenie drzew miododajnych, sposobem na ochronę bioróżnorodności w województwie podkarpackim” ma na celu pogłębienie stopnia wiedzy mieszkańców na temat konieczności ochrony bioróżnorodności ekosystemów roślinnych, które stanowią pożytek dla pszczół. Społeczny aspekt projektu opiera się na włączeniu jak największej liczby mieszkańców do czynnych działań na rzecz ochrony bioróżnorodności ekosystemów roślinnych najbliższej okolicy. Sadzenie drzew miododajnych może stać się również inspiracją dla mieszkańców do wysiewania i sadzenia roślin miododajnych na działkach, w ogródkach przydomowych czy nawet na balkonach. Zrozumienie konieczności tego typu działań pomoże ochronić, niezwykle ważne dla życia człowieka, owady zapylające.

 

Fot. Zespół Szkół w Lubaczowie, Liceum Ogólnokształcące w Lubaczowie

 

Drukuj