Choinki uśmiechu

„Choinka uśmiechu” to kontynuacja ubiegłorocznej akcji Powiatu Lubaczowskiego pod hasłem „Choinka nadziei”. W okresie  przedświątecznym chcieliśmy dotrzeć z żywymi, pachnącymi drzewkami choinkowymi do podopiecznych i mieszkańców placówek, w których na co dzień mieszkają lub przebywają dzieci, młodzież oraz dorośli, często z różnego rodzaju niepełnosprawnościami, wymagający pomocy i fachowego wsparcia.

Akcja ma uwrażliwić na potrzeby osób niepełnosprawnych, starszych czy wykluczonych i jednocześnie- za pomocą podarowanych pachnących drzewek choinkowych- dać im radość z przeżywania okresu Bożego Narodzenia, przy pięknej choince, w rodzinnej atmosferze, pełnej radości i wzajemnej życzliwości.

Od 13 grudnia drzewka przekazywała Poseł na Sejm RP Teresa Pamuła oraz Starosta Lubaczowski Zenon Swatek. Zielone choinki zawitały w progach Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Lubaczowie, Domu Pomocy Społecznej w Lubaczowie, DPS w Rudzie Różanieckiej, DPS w Wielkich Oczach, Zakładu Opiekuńczo- Leczniczego w Lubaczowie oraz Domu Dziecka w Nowej Grobli.  Nie zabrakło prezentów- w tym tych przygotowanych własnoręcznie przez podopiecznych placówek, uśmiechów, życzeń i kolęd, towarzyszących wspólnemu ubieraniu drzewek, które w tym roku- podobnie jak w poprzednim- pochodziły od Nadleśnictwa Oleszyce. Dziękujemy Nadleśniczemu Nadleśnictwa Oleszyce  panu Stanisławowi Zagrobelnemu za partnerstwo w akcji.

Drukuj