Czesław Lang zaprasza na Roztocze

Wczoraj ( 9.08) z Lublina wystartował 78. TourdePologne, którego trasa prowadzi w tym roku m.in. przez Roztocze i Powiat Lubaczowski. Dziś uczestnicy jadą z Zamościa do Przemyśla i w godzinach popołudniowych zawitają na teren Powiatu, najpierw do Moszczanicy w gminie Stary Dzików (około godz. 15:28), następnie przejadą przez Cewków i Stary Dzików do gminy Oleszyce, gdzie przemkną przez Oleszyce i Nową Groblę (ok. 16:17). Tymczasem zapraszamy na rozmowę z Czesławem Langiem- wicemistrzem olimpijskim w kolarstwie szosowym, obecnie dyrektorem wyścigu TourdePologne, który w Lublinie, tuż przed startem peletonu opowiedział nam o swojej miłości do natury i o tym, jak na trasie wyścigu znalazło się Roztocze.

A już w najbliższą sobotę rusza „Festiwal Turystyki Rowerowej- Roztocze bez granic”. Dla uczestników będziemy mieć nie lada gratkę- do zdobycia będą festiwalowe gadżety z podpisem mistrza Cz. Langa!