Dofinansowanie dla OSP z terenu powiatu lubaczowskiego

27 września w komendzie powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lubaczowie miało miejsce uroczyste wręczenie promes dla Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu. Dofinansowanie na łączną kwotę 209 986 zł otrzymało 42 jednostki.

Dotacje będą przeznaczone na realizację zadań związanych m.in. z organizowaniem przedsięwzięć rozwijających sprawność, wykorzystywaną w działaniach ratowniczych, przedsięwzięć oświatowo-kulturalnych propagujących wiedzę i umiejętności w zakresie ochrony przeciwpożarowej,  propagowaniem zasad udzielania pierwszej pomocy poszkodowanym w wyniku pożaru, klęski żywiołowej lub innego miejscowego zagrożenia.

Promesy  zostały przekazane na ręce prezesów OSP przez Annę Schmidt‑Rodziewicz – Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, st. bryg. Daniela Dryniaka – zastępcę podkarpackiego komendanta wojewódzkiego PSP oraz mł. bryg. Janusza Jabłońskiego – komendanta powiatowego PSP w Lubaczowie.

Źródło: KP PSP Lubaczów

Foto: P. Furgała