Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej

13. kwietnia obchodzimy Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej. Jako,że w tym roku to jednocześnie Poniedziałek Wielkanocny, już 9. kwietnia pamięć 10 Lubaczowian, zamordowanych przez NKWD m.in. w Katyniu i Twerze, a także pozostałych ofiar Zbrodni Katyńskiej, uczcili przedstawiciele powiatu lubaczowskiego- Marta Tabaczek, Przewodnicząca Rady Powiatu oraz Zenon Swatek, Starosta Lubaczowski.

Samorządowcy złożyli kwiaty i zapalili znicz pod odsłoniętym w 2014 roku Pomnikiem Katyńskim przy ul. Ofiar Katynia w Lubaczowie.  Na jego tablicach wypisane są nazwiska 10 Lubaczowian, urodzonych w mieście lub z nim związanych, którzy zginęli z rąk sowieckich oprawców m.in. w Katyniu, Charkowie, Twerze i pozostałych miejscach zbrodni, razem z 22 tys. innych ofiar.  Przypomina o nich także 10 Dębów Pamięci, posadzonych wokół pomnika.

Fot. M.Materniak

Oprac. I. Buczko