Ruszyła zbiórka na zakup środków ochrony podczas epidemii

W związku z ogłoszeniem stanu epidemii wywołanego zakażeniami wirusem SARS-CoV-2 Powiat Lubaczowski działając w porozumieniu ze Stowarzyszeniem Geoturystycznym „Roztocze Wschodnie”, organizuje zbiórkę, której celem jest pozyskanie funduszy na zakup środków ochrony osobistej, które następnie zostaną przekazane placówkom ochrony zdrowia i osobom fizycznym na terenie powiatu lubaczowskiego.  W zbiórkę może się włączyć każdy chętny!

Zbiórka ma charakter niepubliczny i jest organizowana do czasu odwołania stanu epidemicznego w Polsce. Jej celem jest pozyskanie środków w formie wpłat na rachunek bankowy Stowarzyszenia  Geoturystycznego „Roztocze Wschodnie” oraz ich przeznaczenie na zakup środków ochrony osobistej  (materiałów związanych  z ochroną podczas występowania epidemii, w szczególności: maseczek, rękawiczek jednorazowych, kombinezonów ochronnych, przyłbic ochronnych, środków dezynfekujących) oraz przekazanie pomocy placówkom ochrony zdrowia i osobom fizycznym na terenie powiatu lubaczowskiego, w związku z występującą epidemią. Możliwe będzie także dofinansowanie zakupu sprzętów medycznych niezbędnych do walki z koronawirusem.

O uzyskanie pomocy ze środków zebranych podczas Zbiórki mogą ubiegać się w pierwszej kolejności placówki medyczne na terenie powiatu lubaczowskiego, które są najbardziej narażone na bezpośredni kontakt z osobami zakażonymi Covid-19.

Przekazanie darowizny jest możliwe  wyłącznie w formie przelewu na rachunek bankowy  Stowarzyszenia Geoturystycznego „Roztocze Wschodnie” o nr : 47 9101 0003 2001 0023 3365 0003

Zbiórka niepubliczna jest organizowana do czasu odwołania stanu epidemicznego w Polsce.

Szczegóły zbiórki w regulaminie:

Fot. www.gov.pl

IB