Eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

9.maja w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Wielkich Oczach odbyły się powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. W zawodach uczestniczyło 6 szkół podstawowych i 7 gimnazjalnych, a zwycięzcy będą reprezentować powiat lubaczowski na szczeblu wojewódzkim.

Organizatorami turnieju byli: Komenda Powiatowa Policji w Lubaczowie, Starostwo Powiatowe w Lubaczowie, Powiatowe Centrum Kultury w Lubaczowie oraz Wójt Gminy Wielkie Oczy. Celem turnieju jest przede wszystkim podniesienie poziomu bezpieczeństwa wśród dzieci i młodzieży, poprzez propagowanie wiedzy o ruchu drogowym oraz zagadnień związanych z udzielaniem pierwszej pomocy.

W zawodach uczestniczyło łącznie 13 drużyn ze szkół podstawowych i gimnazjów z terenu powiatu lubaczowskiego. Powodzenia w zawodach życzył uczestnikom wicestarosta powiatu lubaczowskiego Paweł Głaz.

Każda drużyna wzięła udział w trzech konkurencjach: teście wiedzy o ruchu drogowym, rowerowym torze  przeszkód oraz praktycznej konkurencji z zakresu udzielania pierwszej pomocy. We wszystkich wymienionych konkurencjach przyznawane były punkty indywidualne i drużynowe. Nad prawidłowym przebiegiem zawodów, zgodnym z regulaminem, czuwała komisja złożona z funkcjonariuszy KWP w Rzeszowie nadkom. Renaty Bednarskiej i asp. szt. Macieja Skoczylasa oraz KPP w Lubaczowie, mł. asp. Pawła Kłosa, mł.asp. Andrzeja Roznera i mł. asp. Piotra Łuczyszyna.

Po zaciętej walce i podliczeniu zdobytych punktów komisja konkursowa wyłoniła zwycięzców w następujących kategoriach:

Szkoły podstawowe:

I miejsce – Szkoła Podstawowa w Wielkich Oczach
II miejsce – Szkoła Podstawowa w Cewkowie
III miejsce – Szkoła Podstawowa w Cieszanowie

Szkoły gimnazjalne:

I miejsce – Uczniowie klas gimnazjalnych w Cieszanowie
II miejsce – Uczniowie klas gimnazjalnych w Wielkich Oczach
III miejsce – Uczniowie klas gimnazjalnych w Cewkowie

Nagrody indywidualne w obydwu kategoriach zdobyli uczniowie z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Wielkich Oczach.

Zwycięzcy turnieju otrzymali puchary, pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe, które wręczyli I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Lubaczowie podinsp. Janusz Mokrzycki, Sekretarz Gminy Wielkie Oczy Zbigniew Pałczyński oraz Krzysztof Stępień z Powiatowego Centrum Kultury. Za ufundowanie nagród serdecznie dziękujemy Starostwu Powiatu Lubaczowskiego, Burmistrzom i Wójtom oraz Nadleśniczym z terenu powiatu lubaczowskiego.

Źródło: KPP Lubaczów

 

 

 

Drukuj