FTR „Roztocze bez granic” nominowany do Tytułu Ambasadora Polski Wschodniej

Festiwal Turystyki Rowerowej „Roztocze bez granic”, organizowany w tym roku przez Starostwo Powiatowe w Lubaczowie, Powiatowe Centrum Kultury oraz Stowarzyszenie Geoturystyczne „Roztocze Wschodnie” otrzymał nominację w „Konkursie o tytuł Ambasadora Polski Wschodniej” w kategorii Turystyka. Jest to największy i najstarszy cykliczny przegląd dokonań, które w sposób wyjątkowy i godny reprezentują potencjał społeczny, gospodarczy, naukowy i kulturalny Polski Wschodniej oraz jej pogranicza.

Przedmiotem Konkursu jest ocena, wybór, prezentacja i uhonorowanie tytułem Ambasadora Wschodu samorządów, przedsiębiorstw, instytucji, organizacji oraz osób wyróżniających się w dziedzinie samorządności, biznesu i turystyki, projektów społecznych, kultury, nauki i sztuki.

Aby otrzymać Tytuł Ambasadora Wschodu, należy uzyskać Nominację od Członków Komitetu Nominującego lub Rady Ambasadorów. Komitet Nominujący składa się z przedstawicieli (liderów) podmiotów działających we wschodniej Polsce w sektorach: biznes, turystyka, samorząd, organizacje pozarządowe, instytucje kultury i sztuki, media, uczelnie wyższe. Rada Ambasadorów to organ w skład, którego wchodzą Laureaci poprzednich edycji Konkursu.

W ubiegłym roku laureatem konkursu w kategorii „Projekt” został m.in. organizowany w Gorajcu Festiwal „Folkowisko”.

Festiwal Turystyki Rowerowej „Roztocze bez granic” organizowany był w tym roku w terminie 12.czerwca- 31.sierpnia. Przyciągnął uczestników z całej Polski – fanów aktywnego wypoczynku na pięknym Roztoczu i Ziemi Lubaczowskiej,  którzy przez całe wakacje mogli odkrywać ich bogactwo i potencjał.

Inicjatorem Konkursu jest Wydawca magazynu „Kraina Bugu”. Wyniki tegorocznej, siódmej edycji Konkursu poznamy 28 listopada 2020 roku podczas wieńczącej tę edycję uroczystej Gali Finałowej na Zamku Biskupim w Janowie Podlaskim.