FTR “Roztocze bez granic”- trwa głosowanie na najlepszy film!

Festiwal Turystyki Rowerowej “Roztocze bez granic”, organizowany przez Starostwo Powiatowe w Lubaczowie, Powiatowe Centrum Kultury w Lubaczowie oraz Stowarzyszenie Geoturystyczne “Roztocze Wschodnie”, trwa w najlepsze! Na stronie www.roztoczebezgranic.pl można już głosować na konkursowe filmy, które po przejechaniu tras przesłali Uczestnicy festiwalu.

W konkursie biorą na razie udział 2 filmy, ale może się to zmienić w każdej chwili! Nagrodą dla autora filmu z największą liczbą głosów internetowych będzie rower trekkingowy. Kolejny rower przyzna komisja konkursowa, która będzie obradowała na początku września.

Głosować można tutaj ( z jednego adresu IP można oddać jeden głos):

W ramach konkursu na film uczestnik powinien przygotować film z tras rowerowych Festiwalu, które znajdują się w granicach powiatu lubaczowskiego:
1) Film może mieć tylko jednego autora.
2) Film musi zawierać w sobie elementy, pozwalające na jednoznaczne powiązanie go z powiatem lubaczowskim, najlepiej z ujęciem materialnego dziedzictwa kulturowego i dziedzictwa przyrodniczego powiatu lubaczowskiego,
3) Długość filmu nie może przekraczać 3 minut,
4) Wymagana rozdzielczość filmu Full HD (1920×1080 pixeli),
5) W konkursie nie mogą wziąć udziału filmy, w których wykorzystano materiały archiwalne bądź fragmenty innych filmów,
6) Filmy nie mogą być zabezpieczone przed przegrywaniem,
7) W przypadku wykorzystania w filmie muzyki, autor filmu powinien zdobyć zgodę jej twórców. Fakt ten należy wymienić w napisach końcowych do filmu. Jeżeli w filmie wykorzystano utwory na tzw. otwartej licencji (Creative Commons, Public Domain), należy w napisach końcowych przy tytule i autorze utworu dodać zapis „na licencji CC”. Autorzy filmu są odpowiedzialni za ewentualne naruszenie praw autorskich.

Każdy uczestnik może wziąć również udział w konkursie na selfie– powinien wówczas wykonać zestaw 5 selfie:
1) Zdjęcia mogą mieć tylko jednego autora.
2) Selfie muszą być wykonane przy 5 różnych, charakterystycznych obiektach, które można znaleźć na trasach Festiwalu lub w ich pobliżu. Obiekty mogą pochodzić z różnych tras.

Co 2 tygodnie losowane są atrakcyjne akcesoria rowerowe wśród autorów nadesłanych kompletów zdjęć.

Filmy i selfie należy przesyłać na adres mailowy powiatlubaczowski@gmail.com, w temacie wiadomości wpisując „FTR – konkurs” oraz załączyć skan wypełnionego formularza konkursowego FTR-zgoda na konkursy.

W konkursach mogą wziąć udział uczestnicy, którzy zarejestrowali swój udział w Festiwalu (zapisy tutaj) i wpłacili opłatę startową w wysokości 50 zł na rachunek bankowy Stowarzyszenia Geoturystycznego „Roztocze Wschodnie” o numerze 04 9101 0003 2001 0023 3365 0001 (Bank Spółdzielczy w Lubaczowie), wpisujac w tytule wpisując:  Festiwal Turystyki Rowerowej 2020

Każdy, kto zarejestrował się do udziału w FTR oraz uiścił opłatę startową otrzyma pakiet startowy składający się z:

  • koszulki festiwalowej,
  • plecaka,
  • mapy,
  • saszetki rowerowej,
  • bidonu.

Zapraszamy do udziału!

Drukuj