Lubaczowska “porodówka” trzecia na Podkarpaciu

Lubaczowska “porodówka” znalazła się na 3. miejscu wśród najlepszych szpitali i oddziałów położniczych na Podkarpaciu w rankingu “Głos matek” Fundacji “Rodzić po Ludzku”! Ranking powstał na podstawie opinii i ocen kobiet, które wypełniły ankietę na temat opieki okołoporodowej i warunków w tej placówce.

Fundacja Rodzić po Ludzku jest organizacją pozarządową działającą od 23 lat na rzecz kobiet w ciąży oraz matek małych dzieci. Jej celem jest, aby każda kobieta mogła urodzić swoje dziecko w godnych warunkach, otoczona szacunkiem oraz troskliwą i uważną opieką ze strony personelu, przy wsparciu bliskich osób. Dlatego sprawdza szpitale i oddziały położnicze, nagradza najlepsze placówki, a tam gdzie jest to konieczne interweniuje. Od 2018 r. prowadzi stały monitoring porodówek i na bieżąco na portalu GdzieRodzic.info pokazuje, jak wygląda opieka oraz warunki w poszczególnych szpitalach.

Od 2018 roku fundacja prowadzi akcję “Głos matek ma moc zmiany”, w której kobiety w anonimowej ankiecie na stronie ankieta.rodzicpoludzku.pl mogą ocenić opiekę, zachowanie personelu, wsparcie po porodzie, a także warunki w placówce.  Ankieta sprawdza  jakość opieki okołoporodowej w każdym z 400 szpitali – od izby przyjęć do momentu wyjścia. Wyniki ankiet dla poszczególnych szpitali są prezentowane na stronie www.GdzieRodzic.info.

W tegorocznej odsłonie akcji Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Lubaczowie- Oddział Ginekologiczno-Położniczy dzięki głosom pacjentek, znalazł się na wysokim, 3.miejscu wśród podkarpackich placówek, zdobywając 73 na 100 możliwych punktów.  Pacjentki wysoko oceniły m.in. zadowolenie z opieki, postawę personelu, pomoc  w karmieniu piersią, warunki w szpitalu czy realizację praw pacjenta. Dokładne wyniki tutaj.

Cała klasyfikacja na Podkarpaciu wygląda następująco:

Miejsce 1- 82/100 punktów
Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Ustrzykach Dolnych

Miejsce 2- 74/100
Szpital Specjalistyczny PRO-FAMILIA Sp. z o.o. Sp.k.

Miejsce 3- 73/100
Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Lubaczowie

Miejsce 4- 65/100
Szpital Miejski im. Jana Pawła II w Rzeszowie

Miejsce 5- 60/100
Szpital Wojewódzki nr 2 im. Świętej Jadwigi Królowej w Rzeszowie

Miejsce 6- 59/100
Wojewódzki Szpital im. Św. Ojca Pio w Przemyślu

Miejsce 7- 59/100
Centrum Opieki Medycznej w Jarosławiu

Miejsce 8- 57/100
Szpital Specjalistyczny w Jaśle

Miejsce 9- 55/100
Wojewódzki Szpital im. Zofii z Zamoyskich Tarnowskiej w Tarnobrzegu

Miejsce 10- 55/100
Szpital Specjalistyczny w Brzozowie. Podkarpacki Ośrodek Onkologiczny im Ks. B. Markowicza

 

 

 

 

Drukuj