Fundusz Dróg Samorządowych- remonty dróg w powiecie

W poniedziałek 20. maja starosta lubaczowski Zenon Swatek podpisał w Rzeszowie umowę na realizację dwóch zadań drogowych w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. Dzięki dofinansowaniu zostanie przebudowana droga powiatowa przy ul.  Słowackiego  w Lubaczowie oraz prawie 5 km drogi powiatowej ze Szczutkowa,przez Wielkie Oczy do granicy państwa. Obie inwestycje mają być ukończone do października br.

W spotkaniu w Urzędzie Wojewódzkim uczestniczył sekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury Rafał Weber, wojewoda podkarpacki Ewa Leniart oraz parlamentarzyści i samorządowcy, w tym-oprócz starosty lubaczowskiego- także m.in. wicestarosta Paweł Głaz oraz przedstawiciele miasta Lubaczowa i gminy Wielkie Oczy.

Przebudowa ul. Słowackiego pochłonie ponad 4 675 772 zł, z czego dofinansowanie na poziomie 50% wyniesie 2 337 886 zł.  Koszt przebudowy drogi 1677R na odcinku ze Szczutkowa do granicy to 4 122 653 zł, czego dofinansowanie wyniesie 2 473 591 zł (60%).

Na liście znalazło się ostatecznie 20 zadań powiatowych na łączną kwotę dofinansowania 39,6 mln zł oraz 40 zadań gminnych na łączna kwotę dofinansowania 35,2 mln zł. Razem do dofinansowania zatwierdzono 60 zadań na łączną kwotę dofinansowania 74,8 mln zł. Fundusz ma na celu przyśpieszenie powstawania nowoczesnej infrastruktury drogowej na szczeblu lokalnym.

fot. www.rzeszow.uw.gov.pl