Gala przedsiębiorczości w Zespole Szkół w Lubaczowie

Zespół Szkół w Lubaczowie w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości zorganizował Galę Przedsiębiorczości.  20.listopada  w szkolnej hali sportowej najbardziej zdolni i zaangażowani społecznie uczniowie odebrali stypendia finansowe, a darczyńcy, dzięki którym możliwe było wręczenie pieniężnych wyróżnień- podziękowania i pamiątkowe statuetki.

Spotkanie było poświęcone podsumowaniu programów stypendialnych, realizowanych w Zespole Szkół – „Dyplomu z Marzeń”, skierowanego do absolwentów ZS oraz stypendiów Fundacji św.Mikołaja. W tym roku bony stypendialne- o wartości od 2000 zł do 5000 zł- otrzymało 18 uczniów i absolwentów, wyróżniających się naukowo i społecznikowsko.

Dyrektor szkoły Andrzej Nepelski wręczył również nagrody i podziękowania przedsiębiorcom i darczyńcom (właścicielom firm,przedstawicielom  stowarzyszeń, fundacji i  instytucji publicznych), którzy wspomagali w ostatnim roku szkołę i uczniów.

Na gali wśród zaproszonych przedsiębiorców, znalazł się Marek Darecki- prezes Pratt&Whitney Poland ( światowej klasy producenta zespołów i podzespołów silników lotniczych do śmigłowców oraz samolotów cywilnych i wojskowych) oraz Stowarzyszenia Dolina Lotnicza. Młodzieży opowiedział o gospodarce 4.0, zachęcając przy tym uczniów, by byli względem siebie wymagający i maksymalnie wykorzystywali czas, jaki mają na naukę i zdobywanie doświadczeń.

Powiat Lubaczowski na uroczystości reprezentowała m.in. Przewodnicząca Rady Powiatu- Marta Tabaczek wraz z Naczelnikiem Wydziału Oświaty- Mariuszem Pierogiem.

Iwona Buczko