Już w sobotę Rajd szlakiem Niepodległości po Roztoczu

Już w najbliższą sobotę 26. maja o godz. 10:00 pod Pomnika Niepodległości w Lubaczowie wystartuje IV Roztoczański Rowerowy Rajd Niepodległości – Green Velo 2018. W tym roku uczestnicy wyruszą w 70-kilometrową trasę po powiecie lubaczowskim, śladem miejsc pamięci związanych z walką o Niepodległość Polski, m.in. pomników, mogił i krzyży niepodległości usytuowanych w miejscowościach: Lubaczów, Podlesie, Horyniec-Zdrój, Nowe Brusno i Płazów.

Rajd, który objął swoim patronatem Prezydent RP Andrzej Duda, ma uczcić 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę, ale także dać uczestnikom możliwość poznania malowniczych terenów podkarpackiej części Roztocza,  w tym Wschodniego Szlaku Rowerowego Green Velo, łącząc edukację patriotyczną z rekreacją i wypoczynkiem.

Uczestnicy rajdu otrzymają okolicznościowe koszulki z orłem, którego grafika nawiązuje do figury orła umieszczonego na mogile polskich żołnierzy poległych w Horyńcu i jego okolicach w latach 1918-1919. Na wszystkich będą też czekać  foldery opisujące i ilustrujące wszystkie odwiedzane na trasie miejsca pamięci, który specjalnie na ten cel przygotowało Muzeum Kresów w Lubaczowie.

 

Szczegóły nt. Rajdu na stronie www.rajd.powiatlubaczowski.pl

Drukuj