KOLĘDY I PASTORAŁKI – Regionalny Przegląd Grup Śpiewaczych w Pawłosiowie

Centrum Kulturalne w Przemyślu wspólnie z Wójtem Gminy Pawłosiów, Stowarzyszeniem Folklorystycznym „Pawłosiowianie” z Pawłosiowa, Parafią Rzymskokatolicką w Pawłosiowie oraz Gminnym Ośrodkiem Kultury w Pawłosiowie organizuje po raz dwudziesty pierwszy KOLĘDY I PASTORAŁKI – Regionalny Przegląd Grup Śpiewaczych. Konkurs odbędzie się 12 stycznia 2020 roku w Kościele parafialnym w Pawłosiowie.

Przegląd ma na celu ukazanie naszych pięknych tradycji kolędniczych, począwszy od dawnych tekstów kolęd, pastorałek, kantyczek przez kolędy życzące np. dla gospodarza po patriotyczne. To właśnie one ukazują bogactwo i fenomen polskich kolęd.

Ze względu na duże zainteresowanie przeglądem i ograniczoną ilość miejsc organizatorzy przyjmą łącznie pierwszych piętnaście grup śpiewaczych /decyduje kolejność zgłoszeń/, które otrzymają telefoniczne potwierdzenie udziału w przeglądzie. Zgłoszenia są przyjmowane do 13. grudnia.

Szczegóły na stronie CK Przemyśl.