V Konkurs na Bożonarodzeniową Szopkę i Akcesoria Kolędnicze w Przemyślu

Centrum Kulturalne w Przemyślu, mając na celu ochronę i zachowanie naszych rodzimych tradycji związanych ze Świętami Bożego Narodzenia, ogłasza konkurs na Bożonarodzeniową Szopkę Domową i Akcesoria Kolędnicze. Konkurs skierowany jest do osób dorosłych oraz do duetów młodzieży i dzieci z „mistrzem”.

Najwyżej ocenione zostaną prace wykonane z użyciem surowców naturalnych: drewno, tektura, papier biały i kolorowy, pergamin, farba, bibuła gładka i marszczona, staniol, pakuły – włókno lniane i konopne, gałganki i skrawki materiałów, skóry, kożuchy, futra, słoma, drut, gałązki drzew iglastych i inne. Nie wyklucza się użycia takich surowców jak: plastelina, gips, masa solna, glina, masa plastyczna (papier-mache) itp.

Prace do konkursu należy dostarczyć do Centrum Kulturalnego  w Przemyślu w dniach 4 grudnia 2019 r. w godz. 10.00 – 18.00  i 5 grudnia 2019 r. w godz. 8.00 – 16.00 do Działu Dziedzictwa  i Edukacji Kulturowej (biblioteka) lub przesłać pocztą na adres: Centrum Kulturalne w Przemyślu, ul. Konarskiego 9, 37-700 Przemyśl.

Poniżej regulamin i karta zgłoszenia:

KARTA ZGŁOSZENIA – Szopka 2019 r

REGULAMIN – Szopka 2019

Zachęcamy do udziału!

 

Fot. Szopka z gliny – Andrzej i Barbara Plizga z Pogwizdowa (Archiwum CK Przemyśl)

IB

 

Drukuj