LII sesja Rady Powiatu w Lubaczowie

LII sesja Rady Powiatu w Lubaczowie odbędzie się 23 lutego 2023 r. o godzinie 10.00 w sali narad nr 13 Starostwa Powiatowego w Lubaczowie.

Proponowany porządek obrad:

1. Otwarcie sesji.
  2. Stwierdzenie prawomocności obrad.
  3. Przedstawienie porządku obrad.
  4. Przyjęcie protokołu z LI sesji Rady Powiatu w Lubaczowie.
  5. Informacja Starosty z pracy Zarządu Powiatu w okresie między sesjami.
  6. Podjęcie Uchwały Nr LII/…/2023 Rady Powiatu w Lubaczowie w sprawie oceny stanu bezpieczeństwa przeciwpożarowego Powiatu Lubaczowskiego za 2022 r.
  7. Przedstawienie przez Komendanta Powiatowego Policji w Lubaczowie informacji o stanie bezpieczeństwa i porządku publicznego na terenie powiatu lubaczowskiego  za 2022 r.
  8. Przedstawienie przez Powiatowego Państwowego Inspektora Sanitarnego w Lubaczowie informacji o stanie bezpieczeństwa sanitarnego powiatu lubaczowskiego za 2022 r.
  9. Przedstawienie przez Powiatowego Lekarza Weterynarii w Lubaczowie informacji o stanie bezpieczeństwa epizootycznego na terenie powiatu lubaczowskiego w  2022 r.
  10. Przedstawienie przez Komendanta Placówki Straży Granicznej w Korczowej informacji dotyczącej ochrony granicy państwowej na terenie powiatu lubaczowskiego w 2022 r.
  11. Przedstawienie przez Komendanta Placówki Straży Granicznej w Lubaczowie informacji dotyczącej ochrony granicy państwowej na terenie powiatu lubaczowskiego w 2022 r.
  12. Przedstawienie przez Komendanta Placówki Straży Granicznej w Horyńcu Zdroju informacji dotyczącej ochrony granicy państwowej na terenie powiatu lubaczowskiego w 2022 r.
  13. Przedstawienie przez Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Lubaczowie informacji o stanie bezpieczeństwa obiektów budowlanych na terenie powiatu lubaczowskiego za 2022 r.
  14. Przedstawienie przez Prokuratora Rejonowego w Lubaczowie informacji o stanie przestępczości i jej zwalczaniu na terenie powiatu lubaczowskiego za 2022 r.
  15. Podjęcie Uchwały Nr LII/…/2023 Rady Powiatu w Lubaczowie w sprawie wprowadzenia zmian w budżecie Powiatu Lubaczowskiego na 2023 r.
  16. Podjęcie Uchwały Nr LII/…/2023 Rady Powiatu w Lubaczowie w sprawie zaciągnięcia zobowiązania finansowego w 2023 roku o wartości przekraczającej granicę ustaloną                           w budżecie Powiatu Lubaczowskiego w 2023 r.
  17. Podjęcie Uchwały Nr LII/…/2023 Rady Powiatu w Lubaczowie w sprawie wyrażenia zgody na złożenia wniosku o zezwolenie na utworzenie oddziału przygotowania wojskowego w Liceum Ogólnokształcącym w Zespole Szkół im. gen. Józefa Kustronia w Lubaczowie.
  18. Podjęcie Uchwały Nr LII/…/2023 Rady Powiatu w Lubaczowie w sprawie utworzenia Bursy oraz włączenia jej do Zespołu Szkół im. gen. Józefa Kustronia w Lubaczowie.
  19. Podjęcie Uchwały Nr LII/…/2023 Rady Powiatu w Lubaczowie w sprawie zatwierdzenia realizacji projektu  „ Aktywizacja osób bezrobotnych z powiatu  lubaczowskiego (I)” Działanie 7.1 – Aktywizacja zawodowa osób pozostających bez pracy w ramach programu Fundusze Europejskie dla Podkarpacia 2021-2027.
  20. Podjęcie Uchwały Nr LII/…/2023 Rady Powiatu w Lubaczowie w sprawie najmu, dzierżawy i użyczenia lokali użytkowych, garaży i gruntów będących własnością Powiatu Lubaczowskiego.
  21. Interpelacje i zapytania radnych.
  22. Wnioski i oświadczenia radnych.
  23. Sprawy różne:

1) Sprawozdanie z wysokości średnich wynagrodzeń nauczycieli na poszczególnych stopniach awansu zawodowego w szkołach prowadzonych przez Powiat Lubaczowski za okres od dnia 1 stycznia 2022 r. do dnia 31 grudnia 2022r.

1. Zakończenie obrad.

Przewodniczący Rady