Lubaczowianka Teresa Pamuła (PiS) z mandatem poselskim

W niedzielę 13.października wybraliśmy swoich reprezentantów w Sejmie i Senacie na najbliższe 4 lata. W Sejmie, oprócz posłów, którzy ponownie otrzymali mandaty, znajdą się także osoby, które po raz pierwszy złożą ślubowanie poselskie- wśród nich reprezentantka i zarazem mieszkanka powiatu lubaczowskiego, Teresa Pamuła.

Podczas niedzielnego głosowania do urn poszło  53,16 % uprawnionych do głosowania mieszkańców powiatu lubaczowskiego. Choć to mniej niż w skali całego kraju (frekwencja 61,74%), to i tak więcej, niż w poprzednich wyborach parlamentarnych, w których wzięło udział 43,23 % uprawnionych mieszkańców powiatu. Największą frekwencję zanotowano w tym roku w  mieście Lubaczów (55,67 %), a najniższą w gminie Narol (49,51 %).

W powiecie najwięcej głosów otrzymała kandydatka Prawa i Sprawiedliwości- Teresa Pamuła, na którą zagłosowało 8 947 mieszkańców  (12 905 głosów zdobytych w całym  okręgu krośnieńsko-przemyskim), co przełożyło się na mandat poselski. Ziemię lubaczowską będzie nadal reprezentowała w Sejmie także Anna Schmidt- Rodziewicz (PiS), na którą w okręgu oddano 26 246 głosów.

Z list PiS w okręgu krośnieńsko-przemyskim do Sejmu dostali się także: Marek Kuchciński, Piotr Uruski, Maria Kurowska, Piotr Babinetz, Adam Śnieżek i Tadeusz Chrzan. Posłami z ramienia KO będą: ponownie Joanna Frydrych i  Marek Rząsa. PSL reprezentował będzie nadal Mieczysław Kasprzak.

W Senacie naszym reprezentantem będzie w dalszym ciągu Mieczysław Golba (PiS).

IB

Grafika: www.zlubaczowa.pl