Marek Chmiel nowym dyrektorem Liceum Ogólnokształcącego w Lubaczowie

Wraz z dniem 1. grudnia nowym dyrektorem Liceum Ogólnokształcącego w Lubaczowie został Marek Chmiel- wieloletni nauczyciel języka polskiego w LO, a także  założyciel Stowarzyszenia Rozwoju Edukacji przy Liceum Ogólnokształcącym w Lubaczowie.  Zastąpił na stanowisku Zbigniewa Hypiaka, który funkcję dyrektora pełnił przez 30 lat.

M. Chmiel objął stanowisko w wyniku wygranej w konkursie w dniu 19. listopada, ogłoszonym przez Zarząd Powiatu w Lubaczowie. Oficjalnie akt mianowania na dyrektora Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Lubaczowie odebrał 1. grudnia z rąk Zenona Swatka, Starosty Lubaczowskiego oraz Mariusza Pieroga, Naczelnika Wydziału Oświaty i Spraw Społecznych w Starostwie Powiatowym w Lubaczowie.

-Znam go jako znakomitego, cenionego przez rodziców i uczniów nauczyciela. Z powodzeniem prowadzi również Stowarzyszenie Rozwoju Edukacji przy Liceum Ogólnokształcącym w Lubaczowie, które promuje najzdolniejszą młodzież powiatu. Mam nadzieję, że dotychczasowe doświadczenie jakie zdobył na polu pracy oświatowej i społecznej przełoży się na podniesienie jakości funkcjonowania Liceum Ogólnokształcącego w Lubaczowie, a przede wszystkim stworzy młodzieży warunki do nauki, które umożliwią im dostanie się na wymarzone kierunki studiów – mówi o nowym dyrektorze Starosta Z. Swatek.

Zaznaczył także, że M. Chmiel miał duży udział w pozyskaniu środków unijnych ( ponad 576 000 zł) z projektu pn. „Wzrost jakości kształcenia ogólnego w szkołach powiatu lubaczowskiego”,  na podniesie jakości kształcenia w Liceum Ogólnokształcącym i doposażenie szkoły, a także  ponad 1 mln złotych dla Zespołu Szkół w Lubaczowie i Zespołu Placówek w Lubaczowie.

Nowemu dyrektorowi gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!