Nieodpłatna pomoc prawna dla osób niepełnosprawnych

W związku ze zmianami, w ustawie o nieodpłatnej pomocy prawnej i edukacji prawnej, poszerzającymi od stycznia 2019 roku katalog odbiorców, zachęcamy do zapoznania się z  materiałem skierowanym i dostosowanym do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, opisującego możliwości skorzystania z pomocy.

Potrzebujesz bezpłatnej porady prawnej? Zgłoś się punktu darmowych porad prawnych, działającego w Starostwie Powiatowym w Lubaczowie przy ul. Jasnej 1, w pokoju nr 50. Teraz jako osoba z niepełnosprawnością, której nie stać na poradę komercyjną, możesz uzyskać wsparcie bezpłatne. Wystarczy podczas wizyty złożyć oświadczenie, że nie jesteś w stanie ponieść kosztów za odpłatne usługi prawnicze.

Podczas spotkania można liczyć na pomoc w sporządzaniu projektów pism w określonych sprawach, uzyskać informacje o przysługujących uprawnieniach czy obowiązkach, także w związku z toczącym się już postępowaniem przygotowawczym, administracyjnym, sądowym lub sądowo administracyjnym.

Jeżeli jesteś osobą ze znaczną niepełnosprawnością ruchową, która nie może stawić się w punkcie osobiście albo potrzebujesz tłumacza języka migowego skontaktuj się z starostwem powiatowym, punktem porad i sprawdź możliwości  dostosowania usług do twoich potrzeb.

Informacje teleadresowe, a także na temat zakresu porad prawnych i obywatelskich znajdziesz na stronie internetowej  http://lubaczow.powiat.pl/x_starostwo_powiatowe/4_kompetencje_wydzialow_i_samod/13_nieodplatna_pomoc_prawna/

Na stronie znajdują się adresy i godziny otwarcia punktów darmowej pomocy prawnej. Przed wizytą należy umówić się na spotkanie. Warto też zgłosić swoje potrzeby wynikające z niepełnosprawności.

Przydane informacje znajdziesz też na https://darmowapomocprawna.ms.gov.pl/pl/

 

Drukuj