Ponad 8 tys. zł zebrane podczas kwesty w dniu Wszystkich Świętych

Ponad 8 tys. zł udało się zebrać podczas tegorocznej kwesty w dniu 1. listopada na cmentarzu komunalnym w Lubaczowie. Jak co roku w zbiórkę do puszek włączyli się  m.in. członkowie Towarzystwa Miłośników Ziemi Lubaczowskiej, lubaczowscy samorządowcy, społecznicy,nauczyciele, harcerze i uczniowie.

Dzięki datkom z prowadzonych od wielu lat zbiórek, udało się już m.in. odnowić mogiłę powstańca Bogdana Jastrzębca- Wróblewskiego, przeprowadzić renowację dwóch XIX-wiecznych kapliczek na wzgórzu cmentarnym czy odnowić mogiłę Obrońców Lubaczowa i Baszni Dolnej z 1918 r.

W tym roku kwestujący zebrali 8 143,19 zł. Pieniądze zostaną przeznaczone na odnowę kolejnych zabytkowych pomników i nagrobków na lubaczowskiej nekropolii. TMZL planuje też starać się o dofinansowanie od Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków na ten cel.

Marek Małecki, prezes Towarzystwa Miłośników Ziemi Lubaczowskiej dziękuje wszystkim Lubaczowianom oraz gościom, którzy włączyli się w zbiórkę, czy to kwestując, czy wrzucając datki do puszki, dzięki czemu udało się zebrać rekordową kwotę, o ponad 500 zł większą, niż rok temu.

 

Fot. Tomasz Mielnik, arch.

IB

Drukuj