Przewodnicząca Rady Powiatu z nagrodą “Osobowość Roku Podkarpacia”

W środę 15 lipca w Centrum Kongresowo- Wystawienniczym G2A Arena w Jasionce podczas wielkiej gali finałowej, zostały wręczone nagrody laureatom dwóch edycji plebiscytu Osobowość Roku, organizowanego przez Gazetę Codzienną Nowiny. Nagrodę “Osobowość Roku Podkarpacia 2019” w kategorii “Polityka, samorządność  i społeczność lokalna” na szczeblu powiatowym otrzymała Przewodnicząca Rady Powiatu w Lubaczowie Marta Tabaczek.

Uroczystość odbyła się z udziałem przedstawicieli partnerów plebiscytu: Samorządu Województwa Podkarpackiego oraz Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie

Laureatów plebiscytu Osobowość Roku wybierali czytelnicy. Kapituła nominowała osoby we wszystkich powiatach województwa podkarpackiego, które najbardziej zasłużyły się dla lokalnych społeczności. Laureaci z miast i powiatów, zachowując zdobyte głosy, awansowali do wojewódzkiego finału plebiscytu, w którym zostały przyznane tytuły Osobowość Roku Podkarpacia 2020.

Głosowanie było prowadzone w pięciu kategoriach: Kultura, Działalność społeczna i charytatywna, Biznes, Polityka, samorządność i społeczność lokalna oraz Nauka. Zwycięzcy z naszego województwa mieli także szansę na zdobycie wyróżnień w skali całej Polski.

Wśród nagrodzonych reprezentantów Powiatu Lubaczowskiego znaleźli się także: Pani Danuta Kacprzak, liderka Szlachetnej Paczki i wieloletnia komendantka Hufca ZHP ( nagroda na szczeblu wojewódzkim „Osobowość Roku Podkarpacia 2020” w kategorii „Działalność społeczna i charytatywna”), Pan Józef Lewkowicz, artysta rzeźbiarz z Płazowa ( nagroda na szczeblu powiatowym „Osobowość Roku Podkarpacia 2020” w kategorii „Kultura”) oraz Pana Alina Skoczyńska („Osobowość Roku Podkarpacia 2020” w Powiecie Lubaczowskim, kategoria “Biznes”).

Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom!

 

Fot. JS

Fot. JS

Fot. JS

 

Fot. Archiwum prywatne D.Kacprzak

Fot. Archiwum prywatne D.Kacprzak

Fot. Archiwum prywatne D.Kacprzak

Fot. Archiwum prywatne D.Kacprzak

Drukuj