Razem tworzą kreatywny świat

Powiatowe Centrum Kultury w Lubaczowie ruszyło z realizacją projektu „Razem tworzymy kreatywny świat” dofinansowanego przez Narodowe Centrum Kultury w ramach programu Bardzo Młoda Kultura. Pierwszy z cyklu warsztat malarski w plenerze pn. „Krajobraz letni”, 22. lipca w Kresowej Osadzie w Baszni Dolnej poprowadziła Aneta Przepłata Mazepa ze Stowarzyszenia Twórców Sztuki Ziemi Lubaczowskiej.

Podczas spotkania dzieci samodzielnie namalowały obrazy, dowiadując się przy tym, jak przygotować farby ze składników, które można kupić w zwykłym sklepie spożywczym oraz jak można domowym sposobem przygotować akwarelę, temperę i farbę olejną, bo wybór farby to nie tylko kwestia koloru – każda inaczej schnie i pokrywa malowane powierzchnie.

Warsztat składał się z szeregu różnego rodzaju ćwiczeń, które uczestnicy będę mogli powtarzać samodzielnie w domu. Dzieci wykazały się kreatywnością, doskonaliły swoje umiejętności plastyczne, stworzyły wspaniałe dzieła, które w dalszym etapie projektu zostaną zaprezentowane szerszej publiczności.

W warsztacie wzięły udział podopieczni Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego,  Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego oraz dzieci z Domu Dziecka w Nowej Grobli.

 

fot. Powiatowe Centrum Kultury w Lubaczowie

 

Drukuj