Rocznica uchwalenia Konstytucji 3-go Maja w Lubaczowie [film]

W 228. ocznicę uchwalenia Konstytucji 3-go Maja, tradycyjnie w Lubaczowie pod Pomnikiem Niepodległości zebrali się przedstawiciele samorządu powiatu, miasta i gminy Lubaczów, kombatanci, reprezentanci służb i jednostek, uczniowie lubaczowskich szkół oraz m.in. harcerze, by świętować kolejną rocznicę przyjęcia tej  drugiej na świecie i pierwszej w Europie nowoczesnej Konstytucji,  regulującej organizację władz państwowych, a także prawa i obowiązki obywateli.

Po okolicznościowych przemówieniach wręczono „Krzyże Czynu Zbrojnego Polskiej Samoobrony na Kresach Wschodnich Rzeczypospolitej Polskiej”. Następnie delegacje złożyły wiązanki kwiatów pod Pomnikiem Niepodległości, po czym wszyscy udali się do Konkatedry na mszę św. w intencji Ojczyzny.