Rowerem po Roztoczu- V Roztoczański Rajd Rowerowy Green Velo

Już w najbliższą sobotę 1. czerwca z Narola wyruszy V Roztoczański Rajd Rowerowy Green Velo. W tym roku na 61-kilometrową trasę rajdu wyjedzie ponad 200 uczestników nie tylko z Podkarpacia, ale i z województwa lubelskiego, małopolskiego czy mazowieckiego.

Start przewidziano na godz. 9:30 z placu przed kościołem w Narolu. Uczestnicy na trasie rajdu zwiedzą w tym roku m.in. źródła Różańca, pałac barona Wattmana w Rudzie Różanieckiej, cerkwie w Gorajcu, Łówczy i w Woli Wielkiej, cerkwisko w Starej Hucie, Wielki Dział i pałac hrabiego Łosia w Narolu. Zakończenie imprezy około godz.19:00 na stadionie w Narolu.

Sponsorem strategicznym jest w tym roku Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo (PGiNG).

Roztoczański Rajd Rowerowy, którego organizatorem jest Powiat Lubaczowski przy współpracy z m.in. Gminą Narol, Marszałkiem Woj. Podkarpackiego i Stowarzyszeniem Geoturystycznym „Roztocze Wschodnie”, promuje walory  turystyczno-krajobrazowe, dziedzictwo kulturowe oraz geologiczne Roztocza na terenie województwa podkarpackiego  i aktywne spędzanie czasu. Z roku na rok impreza cieszy się coraz większym powodzeniem wśród cyklistów z całej Polski.