Ruszyła przebudowa drogi Jarosław- Bełżec

Ruszyła długo wyczekiwana przebudowa drogi wojewódzkiej nr 865 Jarosław- Bełżec na odcinku od Zapałowa do Oleszyc. W I etapie zostanie przebudowany 6-kilometrowy odcinek drogi z Lipiny do Oleszyc. W czwartek 22. kwietnia oficjalnie przekazano teren pod wykonanie zadania. W spotkaniu uczestniczył Zenon Swatek, Starosta Lubaczowski.

Na wydarzenie do Oleszyc przyjechał Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego Piotr Pilch, przedstawiciele Podkarpackiego Zarządu Dróg Wojewódzkich oraz wykonawcy inwestycji- firmy PBI oraz samorządowcy, m.in. Burmistrz MiG Oleszyce Andrzej Gryniewicz.

Rozbudowa i przebudowa drogi na odcinku z Lipiny do Oleszyc obejmuje m.in. poszerzenie jezdni do 7 m, wykonanie wzmocnienia istniejącej konstrukcji jezdni, rozbudowę istniejących skrzyżowań z drogami powiatowymi i gminnymi. Realizacja inwestycji ma znacząco poprawić parametry techniczne drogi wojewódzkiej nr 865, co z kolei wpłynie na poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz skróci czas przejazdu w przewozach pasażerskich i towarowych, ponadto wpłynie na poprawę wizerunku oraz aktywizację terenów inwestycyjnych i rozwój ekonomiczny regionu.  W lutym br. została wydana decyzja ZRID na II etap inwestycji, tj. odcinek od Zapałowa do Lipiny, który jest planowany do realizacji w nowej perspektywie finansowej UE 2021-2027.

Całkowita wartość projektu wynosi 23 168 062,07 PLN, a dofinansowanie z EFRR to 19 680 447, 78 PLN

Przebudowa drogi jest współfinansowana przez Unię Europejską w ramach RPO Województwa Podkarpackiego 2014-2020. Inwestorem jest Województwo Podkarpackie- Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich, a wykonawcą konsorcjum firm: PBI Infrastruktura S.A. oraz PBI WMB Sp. Z .o.o.